arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۹۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۵ - ۱۳ فروردين ۱۳۹۹

تعطیلی مسکو یک هفته دیگر تمدید شد

ستاد عملیات هشداردهی و پیشگیری از کرونا در روسیه نظام خودانزوایی یا محدودیت خروج از خانه را در مسکو برای یک هفته دیگر تمدید کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، در بیانیه این ستاد گفته شده است: نظام خودانزوایی (قرنطینه خانگی) در مسکو تا ۱۴ ماه آوریل (سه‌شنبه ۲۶ فروردین) تمدید شده است.

گفتنی است از دوشنبه هفته جاری به دستور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، در این کشور تعطیل عمومی به مدت یک هفته اعلام شد.

با این وجود شهردار مسکو با توجه به شیوع گسترده کرونا در پایتخت روز جمعه گذشته اعلام کرد که از روز شنبه هیچ یک از ساکنان مسکو پایتخت روسیه حق خارج شدن از خانه را ندارد.

وی با اعلام وضعیت انزوای خانگی در پایتخت افزود: این طرح‌ شامل همه در تمامی رده‌های سنی می‌شود.

یک روز بعد از آن، میخاییل میشوستین نخست وزیر روسیه از روسای مناطق این کشور خواست خودانزوایی خانگی را برای مقابله با کرونا به اجرا در آورند.

روسیه برای افرادی که اصول قرنطینه را زیر پا می گذارند جرایم نقدی و مجازات زندان در نظر گرفته است.

افرادی نیز که اقدامات آنها در شرایط شیوع کرونا، تهدید برای دیگران بوجود آورد ۱۵ تا ۴۰ هزار روبل (از ۲۰۰ دلار تا ۵۵۰ دلار) جریمه می‌شوند.

تعداد فوتی‌های ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در روسیه با ثبت هفت مورد در شب گذشته به ۲۴ نفر رسید و تعداد بهبودیافتگان هم در مجموع ۱۹۰ نفر است، ضمن اینکه تعداد مبتلایان به این ویروس در روسیه با ثبت ۴۴۰ مورد جدید به دو هزار و ۷۷۷ نفر رسیده است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان