arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۹۷۰۶
تاریخ انتشار: ۱۷ : ۱۰ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۹

میگوها راکتور هسته‌ای چین را از کار انداختند!

در اتفاقی نادر تعداد زیادی از میگوهای کوچک باعث از کار افتادن راکتور یک نیروگاه برق هسته‌ای در جنوب چین و اختلال در دیگر راکتورهای آن شده‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش ایرنا، اداره امنیت برق هسته‌ای چین روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این میگوهای کوچولو پیرامون ایستگاه‌های پمپاژ آب نیروگاه برق هسته‌ای «یانگ جیانگ» در استان گوانگ دونگ در جنوب چین حلقه زده و باعث از کار افتادن آن شده‌اند.

این بیانیه می‌افزاید که این اتفاق روز ۲۴ مارس (۵ فروردین ۱۳۹۸) در این نیروگاه افتاده و باعث از کار افتادن راکتور برق هسته‌ای شده است.

اداره امنیت برق هسته‌ای چین در بیانیه خود آورده است برخی از حیوانات بسیار ریز آبزی که شبه میگو هستند و تعداد زیادی میگوی کوچک باعث شدند تا راکتور به طور خودکار از کار بیفتد.

همزمان اعلام شده که این اتفاق نادر دو بار افتاده و هر بار باعث شده است تا سامانه‌های امنیتی راکتور به طور خودکار فعال شده و راکتور را از کار بیندازند.

این اداره می‌افزاید که مسئولان امنیتی نیروگاه موفق شده‌اند کنترل اوضاع را در اختیار بگیرند و هیچ خطر امنیتی برای نیروگاه برق هسته‌ای در جنوب چین وجود ندارد.

این نیروگاه ۶ راکتور دارد که یکی از آن‌ها از کار افتاده است و ۵ راکتور دیگر نیز تا ۸۰ درصد فعال بوده‌اند.

اداره امنیت برق هسته‌ای چین اضافه کرد که کارگران نیروگاه و متخصصان پس از روز ۲۵ آوریل ایستگاه برق هسته‌ای را غیرفعال کردند تا آبزیانی را که در اطراف ایستگاه‌های پمپاژ آب بودند، پاکسازی کنند.

در بیانیه آمده که این نیروگاه در کنترل کامل است و تهدیدی به واسطه مخاطرات امنیتی وجود ندارد.

این نیروگاه برق هسته‌ای متعلق به شرکت برق هسته‌ای سراسری چین است که کنترل ۲۰ نیروگاه هسته‌ای را در کشور در اختیار دارد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان