arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۹۸۵۰
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۲۲ - ۱۴ فروردين ۱۳۹۹

حدود ۱۸ هزار مبتلا به کرونا در ترکیه / افزایش قربانیان کرونا به ۳۵۶ نفر

وزارت بهداشت ترکیه پنجشنبه شب اعلام کرد که با جان‌باختن ۷۹ تن دیگر در این کشور، شمار قربانیان کرونا در ترکیه به ۳۵۶ نفر رسیده‌است. با مثبت شدن تست کرونای ۲هزار و ۴۵۶ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور، شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی، به حدود ۱۸هزار نفر رسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش خبرگزاری آناتولی، "فخرالدین کوجا" وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد: با مثبت شدن تست کرونای ۲هزار و ۴۵۶ تن دیگر در ۲۴ ساعت گذشته در کشور، شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی به حدود ۱۸هزار رسیده است.

وی همچنین گفت که در ۲۴ ساعت گذشته ۸۲ تن از بیماران کرونایی، بهبود یافته‌اند و شمار بهبودیافتگان به ۴۱۵ تن رسیده است.

وزیر بهداشت ترکیه همچنین اعلام کرد که بیشتر جان‌باختگان این کشور را شهروندان بالای ۶۰ سال تشکیل می‌دهد.

آنکارا برای مهار کرونا دست به سلسله اقدامات پیشگیرانه زده است، در همین ارتباط رجب طیب اردوغان روز شنبه برای مقابله با کرونا، دستور توقف تمام پروازهای بین‌المللی در ترکیه را صادر کرد.

پیش از این نیز رفت و آمد شهروندان بالای ۶۵ سال و مبتلایان به بیماری‌های مزمن در ترکیه ممنوع اعلام شد.

رییس جمهوری ترکیه دو هفته پیش نیز از مردم این کشور خواست تا برای مهار کرونا در خانه بمانند و از تردد خودداری کنند.

ترکیه همچنین برای مقابله با پیامدهای ناشی از شیوع کرونا، یک بسته ۶ میلیارد لیری برای حمایت از حقوق کارمندان بخش بهداشت اختصاص داده است.

دولت اردوغان همچنین یکهزار لیره را به عنوان کمک‌های نقدی به ۲ میلیون خانواده ترک که در برنامه کمک‌های اجتماعی ثبت نام کرده‌اند، پرداخت خواهد کرد و موعد پرداخت اعتبارات سه ماه آینده بازرگانان و صنعتگران بدون بهره و به موعد دیگری موکول شده است.

براساس جدیدترین آمار سازمان بهداشت جهانی، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به ۹۹۷هزار و ۲۴ نفر رسید. از این تعداد ۵۰هزار و ۹۷۰نفر جان باخته و ۲۰۸هزار و ۶۳۷ نفر بهبود پیدا کرده‌اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان