arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۳۹۹۲۹
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۱۳ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۹

کمک یک میلیارد دلاری بانک جهانی به هند برای مقابله با کرونا

بانک جهانی یک کمک اضطراری مالی به ارزش یک میلیارد دلار به مقابله هند با شیوع ویروس کرونا اختصاص داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به نوشته شماره روز جمعه نشریه "تایمز او ایندیا"؛ هند در بیست و چهار ساعت گذشته بیش از ۴۰۰ مورد ابتلا به ویروس کرونا را به ثبت رساند. به این ترتیب تا پایان روز پنجشنبه آمار ابتلا به این ویروس در این کشور جنوب آسیا به ۲ هزار و ۵۰۰ نفر رسید و ۷۰ نفر نیز در آن بر اثر ابتلا به این ویروس، جان خود را از دست داده اند.

به گفته مقامات هندی، این کمک اضطراری مالی بخشی از طرح یک میلیارد و 900 میلیون دلاری بانک جهانی، برای حمایت از غربالگری بهتر، ردیابی موارد مشکوک، تشخیص آزمایشگاهی و همچنین تهیه تجهیزات محافظتی و راه اندازی بخش های قرنطینه جدید برای 25 کشور شامل هند است.

دیوید مالپوست رئیس بانک جهانی اعلام کرد این نهاد در حال اقدام فوری برای مقابله با گسترش ویروس کروناست و عملیات بهداشت و سلامت بانک جهانی هم اکنون در ۶۵ کشور اجرا می شود.

مالپوست افزود: ما به دنبال افزایش توانایی کشورهای در حال توسعه برای مقابله با ویروس کرونا و کاهش اثرات این ویروس بر اقتصاد این کشورها هستیم. این ویروس بر فقیرترین و آسیبپذیرترین کشورها، بیشترین تاثیر را خواهد گذاشت و هیاتهای ما در سرتاسر جهان بر یافتن و اجرای راه حل های منطقه ای برای مقابله با این بحران، متمرکز شده اند.

بانک جهانی که به کشورها برای دسترسی به تجهیزات پزشکی و دارویی کمک مالی می کند، یک کمک ۱۰۰ میلیون دلاری برای افغانستان و یک کمک ۲۰۰ میلیون دلاری هم برای پاکستان ،جهت مقابله با کرونا در منطقه جنوب آسیا، در نظر گرفته است.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان