arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۱۵۶۲
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۲۱ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۹

شمار قربانیان کرونا در جهان از ۱۰۰ هزار نفر گذشت / ایتالیا با بیش از ۱۸۸۰۰ قربانی در رتبه نخست

آمار‌های رسمی منتشر شده از سوی دولت‌ها در اقصی نقاط جهان نشان می‌دهد که شمار قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) در جهان اکنون به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آخرین آمار‌های تجمیعی منتشر شده از سوی نهاد‌های دولتی در کشور‌های مختلف جهان نشان می‌دهد که تعداد قربانیان ویروس کرونا (بیماری کووید-۱۹) حوالی ساعت ۲۱:۰۰ به وقت تهران از مرز ۱۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

بر اساس آمار‌های رسمی که پایگاه آماری Worlometers از ابتدای شیوع ویروس کرونا در جهان به‌طور مستمر و با استناد به گزارش‌های آماری نهاد‌های دولتی در کشور‌های مختلف جهان اقدام به روزآمدسازی و انتشار آن‌ها کرده است، ایتالیا با بیش از ۱۸۸۰۰ مورد مرگ‌ومیر بر اثر ابتلا به کرونا رتبه اول را در جهان دارد و بعد از این کشور نیز آمریکا با ۱۷۹۱۹ نفر و اسپانیا با ۱۵۹۷۰ نفر در رتبه‌های بعدی جای گرفته‌اند.

طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۰ هزار نفر به آمار قربانیان کرونا در جهان افزوده شده است که در این میان آمریکا با ثبت ۱۹۰۰ مورد مرگ‌ومیر طی ۲۴ ساعت گذشته، رتبه اول جهان را به خود اختصاص داده است.

در بین قاره‌های جهان نیز بیشترین موارد مرگ‌ومیر بر اثر کرونا در قاره اروپا به ثبت رسیده است. تاکنون بالغ بر ۸۰۰ هزار شهروند اروپایی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند. به عبارت دیگر تقریباً نیمی از کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان ساکن کشور‌های اروپایی هستند.

پایگاه آماری Worldometers شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را نیز حدود ۱.۶۵ میلیون نفر اعلام کرده است. آمریکا با ثبت حدود ۴۸۰ هزار مورد ابتلا به کرونا، از این لحاظ در جهان رکورددار است.

تاکنون حدود ۳۷۰ هزار نفر از مبتلایان به کرونا در سراسر جهان سلامتی خود را بازیافته‌اند و اقدامات درمانی برای بهبود بیش از ۱.۱ میلیون نفر از مبتلایان همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ــ‌۱۹» که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است، تاکنون در بیش از ۲۰۰ کشور و قلمرو از قاره‌های مختلف جهان شیوع یافته است.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان