arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۱۶۱۶
تعداد نظرات: ۷ نظر
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۰ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۹

شکایت کنید و قسط وام ازدواجتان را پس بگیرید

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به پیگیری‌های معاونت جوانان به منظور عودت اقساط تسهیلات ازدواج جوانان، از معرفی سامانه‌ای از سوی بانک مرکزی برای ثبت شکایات در این خصوص خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به پیگیری‌های معاونت جوانان به منظور عودت اقساط تسهیلات ازدواج جوانان، از معرفی سامانه‌ای از سوی بانک مرکزی برای ثبت شکایات در این خصوص خبر داد.

به گزارش ایسنا، اعظم کریمی مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر تعویق سه ماه بازپرداخت تسهیلات قرض الحسنه همزمان با شیوع کرونا در کشور گفت: با توجه به اینکه وام ازدواج جوانان نیز از جمله تهسیلات قرض الحسنه در کشور است، این بخشنامه مشمول این وام نیز شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از بانک‌های عامل در اسفندماه نسبت به کسر این اقساط اقدام کرده بودند، اظهار کرد: با تاکید مجدد رئیس بانک مرکزی و پیگیری معاونت جوانان در این خصوص بنا شد تا بانک‌های مذکور نسبت به بازگشت این مبلغ به حساب افراد اقدام کنند. همچنین معاونت جوانان در خصوص پیگیری مواردی که این مبلغ به حساب آنان بازگشت داده نشده بود؛ پس از دریافت گزارش و تماس‌های فراوان موضوع را به صورت مکتوب و تماس‌های مکرر با بخش‌های ذیربط از بانک مرکزی پیگیری کرد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان با اشاره به اینکه بنابر بخشنامه بانک مرکزی، بانک‌ها می بایست اقساط تسهیلات ازدواج را در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت ماه پس از پایان دوره بازپرداخت اقساط دریافت کنند، گفت: براساس گزارش‌های رسیده به این دفتر تعدادی از بانک‌ها نسبت به اجرای این بخشنامه عمل نکرده بودند و با توجه به گزارش‌های ارسالی نیز اقساط وام‌ها را عودت نداده بودند.

کریمی در ادامه توضیح داد: براین اساس با توجه به ضرورت اجرای این بخشنامه این معاونت نسبت به ارسال نامه‌ای به بانک مرکزی اقدام کرد تا در شرایط اقتصادی کنونی همراهی لازم با جوانان صورت بگیرد. همچنین اهتمام بانک مرکزی و پیگیری‌های دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان موجب شد تا سامانه به آدرس www.cbi.ir برای ثبت شکایات احتمالی در این خصوص معرفی شود.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۱
غیر قابل انتشار: ۰
اسدی-یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
0
2
یعنی بخشنامه بانک مرکزی ودستور رییس جمهور"هیچ"
یوسف موسی بیگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
0
1
بانک ملی نوراباد لرستان قسط وام ازدواج بنده که واریز شده را پس نداد ما باید به کجا برویم
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
0
1
تاخیر در پرداخت اقساط جریمه هم شدیم
وام گیر قرض الحسنه انصار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
0
1
سلام درود برانتخابیان عزیز!
الان دوهفته است برای کسراقساط دووام قرض الحسنه آنهم بامیانگین کارکرددوساله خودم
شکایت کردم ،نه بانک مرکزی نه بانک انصار
هیچ وقعی ننهاده اند
لطفأ پیگیری نکنید
چراکه؟
ارز خود می بری و زحمت ما م داری!....
خدانگهدار مقروضین
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
0
1
دلت خوشه ها هی ما با این سامانه های من دراوردی حواله میدهید خودتان برگردانید و بیش ازین وقت ما را نگیرید
مازیار نامداری قره قانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۳
0
1
سلام خودتون مسخره کردین اول میگین قسطی که ریختین برمیگرده الان میگین برین شکایت کنید پس بگیرین خودتونم نمیدونین چیکار دارین میکنین بقران خسته شدیم بقران
محمد علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۶
0
1
رفتا ر و كردار ما در برخورد با مسائل اجتماعي واقعا در خور كشورهاي جهان سوم است كه باعث تاسف است .
تسهيلات بانكي از منابع و سپرده هاي مردم تامين مي شود و بنابراين سيستم بانكي بايستي پاسخگو باشد در خصوص وام قرض الحسنه ازدواج بهتر اين است كه بگوييم هر كس در بازپرداخت تسهيلات قرض الحسنه با مشكل مواجه مي باشد با گرفتن تماس با شعبه مربوطه تقاضا نمايد سه قسط به پايان دوره منتقل شود و كساني كه با بازپرداخت اقساط مشكلي ندارند همچنان به تعهدات خود در موعد مقرر عمل نمايند .
مستحضريد كه سيستم بانكي در يك دهه اخير با زيان مواجه بوده و تماما داراي زيان انباشته مي باشند و از طرفي اعطاي تسهيلات قرض الحسنه فقط بار مالي براي سيستم بانكي است و بهتر است در موعد مقرر حتي الامكان بازپرداخت شود .
سياستهاي دولت بايستي طوري اتخاذ گردد كه سوء استفاده ها به حداقل برسد .
به اميد خردورزي و انديشه در عرصه اقتصاد كشور
نظرات بینندگان