arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۲۰۴۹
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۰۹ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۹

نیروگاه اتمی بوشهر ارزیابی انجمن وانو را با موفقیت سپری کرد

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر گفت: این نیروگاه در سال ۹۸ با موفقیت ارزیابی کارشناسان نیروگاه‌های هسته‌ای "وانو" (wano) را پشت سرگذاشت که این دستاوردی مهم و نشان دهنده تخصص، توان و احساس مسئولیت کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر گفت: این نیروگاه در سال ۹۸ با موفقیت ارزیابی کارشناسان نیروگاه‌های هسته‌ای "وانو" (wano) را پشت سرگذاشت که این دستاوردی مهم و نشان دهنده تخصص، توان و احساس مسئولیت کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر است.

رضا بنازاده یکشنبه شب در گفت‌وگوی تلفنی با شبکه استانی سیمای بوشهر افزود: نیروگاه اتمی بوشهر پا به پای نیروگاه‌های هسته‌ای پیشرفته دنیا به صورت دائم مورد ارزیابی آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای و کارشناسان انجمن جهانی بهره‌برداران نیروگاه‌های هسته‌ای قرار می‌گیرد.

وی با گرامیداشت بیستم فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای افزود: کارکنان این نیروگاه، با احساس مسئولیت مثال زدنی در این مدت اخیر که موضوع شیوع ویروس کرونا مطرح بود، بدون لحظه‌ای وقفه مطابق برنامه‌ای که با شبکه برق تنظیم شده بود به تولید برق اهتمام ورزیدند و هیچ گونه خللی در زمینه تولید برق و انجام وظایف محوله نیروگاه ایجاد نشد.

بنازاده ادامه داد: نیروگاه اتمی بوشهر مطابق برنامه سالانه پس از ۳۰۰ روز تولید برق هسته‌ای به میزان هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون کیلووات ساعت، امروز فعالیتش با هدف تعویض سوخت راکتور متوقف شد که در جریان تعویض سوخت، یک سوم سوخت هسته‌ای راکتور نیروگاه با سوخت جدید جایگزین می‌شود.

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر گفت: این زمان فرصت مناسبی است که از صحت همه تجهیزات اطمینان حاصل و برنامه بازرسی‌ و تعمیرات و نگهداری تجهیزات اساسی انجام شود.

بنازاده بیان کرد: نیروگاه اتمی بوشهر تاکنون ۴۳ میلیارد کیلووات ساعت برق تولید کرده و توانسته سهم بسزایی در پایداری شبکه برق سراسری بویژه در استان بوشهر در فصل‎های گرم داشته باشد.

وی گفت: با هماهنگی وزارت نیرو برنامه ریزی شده که نیروگاه بوشهر در زمان اوج مصرف برق در تابستان به شبکه تولید بازگردد و برق تولید کند.

رئیس نیروگاه اتمی بوشهر ادامه داد: نیروگاه اتمی پس از ۱۰ ماه که برق تولید می‌کند برای ۲ ماه فعالیتش برای تعویض سوخت و تعمیرات نیمه‌اساسی متوقف می‌شود و چنانچه تعمیرات اساسی بخواهد صورت گیرد این مدت زمان به سه ماه می‌رسد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان