arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۲۱۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۴ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۹

هشدار پلیس آگاهی ناجا به خریداران خودروهای پلاک گذر موقت

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در خصوص خرید و نقل و انتقال خودروهای خارجی دارای پلاک گذر موقت هشدار داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در خصوص خرید و نقل و انتقال خودروهای خارجی دارای پلاک گذر موقت هشدار داد.

 سرهنگ "شهاب امینی" با اشاره به سوء استفاده برخی کلاهبرداران در فروش چند باره خودروهای پلاک گذر موقت به متقاضیان، اظهار داشت: شهروندان می بایست فریب وعده های پوچ و وسوسه انگیز شرکت های بدون مجوز و افراد ناشناس مبنی بر تحویل خودرو با شرایط ویژه و استثنایی را نخورند.

وی افزود: شیادان در این روش خودروهای پلاک موقت را با ثبت قرارداد و به شرط تحویل همزمان با پلاک ملی بعد از یک ماه از پرداخت وجه به خریداران فروخته و با این ترفند که لازم است خودروها برای اخذ پلاک و بازدید فنی به پلیس راهور منتقل شوند، اقدام به تحویل خودرو و فروش مجدد آن ها به سایر متقاضیان می کنند.

سرهنگ امینی با بیان اینکه کلاهبرداران معمولا طعمه های خود را از بین افرادی انتخاب می کنند که آشنایی کافی با فرآیندهای قانونی ندارند، تصریح کرد: ارائه رسید با سر برگ شرکت و تحویل هرگونه چک (فاقد اصالت و جعلی) معادل با میزان ارزش خودرو نیز نمی تواند مجوزی برای اعتماد و پرداخت وجه به این گونه افراد باشد.

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا در پایان خاطرنشان کرد: هرگونه نقل و انتقال خودروهای دارای پلاک گذر موقت ممنوع بوده و هموطنان لازم است در برخورد با شرکت های اجاره ای و فاقد مجوز دقت لازم را به عمل آورده و موارد مشکوک را در اسرع وقت با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ درمیان بگذارند.

منبع: ایلنا
نظرات بینندگان