arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۲۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۴ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۹

اجرای عید پاک بوچلی با اقبال جهانی روبه رو شد/ ثبت یک رکورد

در حالی که آندرآ بوچلی برای عید پاک در کلیسای خالی میلان به اجرا پرداخت، این برنامه در سراسر جهان با اقبال روبه رو شد و تنها در همان شب ۳۲ میلیون بازید کننده داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در حالی که آندرآ بوچلی برای عید پاک در کلیسای خالی میلان به اجرا پرداخت، این برنامه در سراسر جهان با اقبال روبه رو شد و تنها در همان شب ۳۲ میلیون بازید کننده داشت.

 به نقل از ورایتی، اجرای نیم ساعتی آندرآ بوچلی خواننده سرشناس اپرا برای امیدبخشیدن به هم‌وطنان ایتالیایی‌اش، چنان با اقبال روبه رو شد که نزدیک به ۵ میلیون نفر آن را به صورت مستقیم تماشا کردند و تا پایان همان شب شمار تماشاگران آن در یوتیوب به ۳۲ میلیون نفر رسید.

پیشنهاد دهنده این برنامه شهردار میلان بود که برای امید بخشیدن به همشهریان و هم وطنانش این پیشنهاد را به بوچلی داد و وی به سرعت از آن استقبال کرد.

فرانچسکو پاسکوئرو که از مدیران اجرای این برنامه بود گفت شهردار یک برنامه دعای بزرگ برای ایتالیایی‌ها می‌خواست و آندرآ به سرعت پذیرفت و بعد پروژه بزرگ‌تر و بزرگ‌تر شد و در کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۳۰ میلیون نفر آن را تماشا کردند.

رکورد دار تماشای مستقیم یک برنامه در یوتیوب اجرای کوچلای بیانسه بود که دو سال پیش کمتر از یک دهم تماشاگران زنده بوچلی را کسب کرده بود.

پاسکوئور افزود که بوچلی از شمار تماشاگران این برنامه بسیار تحت تاثیر قرار گرفت به ویژه که سراسر جهان را دربرمی‌گرفت و از همه مهم‌تر اینکه شامل حال مردمی که کاتولیک نبودند هم می‌شد. این رویداد به چیزی فراتر از مذهب بدل شد و نشان دهنده این روزهای دنیا و به نوعی بخشی از تاریخ زندگی است.

این برنامه که منشکل از موسیقی کلاسیک و تنها یکی از ترانه‌هایش انگلیسی زبان بودٰ در مجموع با درنظرگرفتن کادر هنری با همکاری ۱۵ نفر و بهره گرفتن از ۶ دوربین پخش شد. در بخشی از این اجرا بوچلی بیرون کاتدرال خالی رو به میدان شهر به اجرا پرداخت و دیدن خواننده نابینا که به تنهایی گام برمی‌دارد و رد برابر میکروفون می ایستد نیز برای مخاطبان جالب بود.

در طول اجرا تصویر خیابان‌های خالی لندن، پاریس، نیویورک و دیگر شهرهای بزرگ نیز پخش شد.

در این اجرا خود آندرآ نیز تنهاست و در کلیسای جامع بزرگ شهر تنها یک نوازنده که با ارگ بزرگ کلیسای (ارگان) وی را همراهی می‌کند حضور دارد. این به معنی حس مشترک انزوا در سراسر جهان و نیز کلیساها و مراکز خالی مذهبی در سراسر جهان است که در این مقطع همه در یک حس مشترک هستند.

ترانه‌های این اجرا به انتخاب بوچلی و از آلبوم‌های مختلف وی گلچین شده بود.

مسئولان یوتیوب که تاکنون چنین تجربه‌ای نداشتند از ظرفیت ایجاد شده توسط این برنامه تعجب کردند.

منبع: مهر
نظرات بینندگان