arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۲۳۸۱
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۱۶ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۹

WHO: کرونا ۱۰ برابر بیش از آنفلوآنزای خوکی کشنده است

سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد: بررسی ها نشان می دهد کروناویروس ۱۰ برابر بیش از آنفلوآنزای خوکی که یک دهه قبل در جهان شیوع پیدا کرده بود مرگبار است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام سازمان جهانی بهداشت، بررسی ها نشان می دهد کروناویروس ۱۰ برابر بیش از آنفلوآنزای خوکی که یک دهه قبل در جهان شیوع پیدا کرده بود مرگبار است.

همه گیری آنفلوآنزای خوکی که در فاصله ژانویه ۲۰۰۹ تا اوت ۲۰۱۰ اتفاق افتاد موجب آلوده شدن بیش از ۱.۶ میلیون نفر و فوت ۱۸ هزار و ۴۴۹ تن شد.

اکنون «تدروس آدهانوم قبریسوس» دبیر کل سازمان جهانی بهداشت هشدار داده است که همه گیری کروناویروس که جهان را درگیر کرده است از آنفلوآنزای خوکی کشنده تر است.

وی گفت: شواهد بدست آمده از چندین کشور تصویر شفافی در مورد ویروس، چگونگی رفتار و توقف رشد آن ارائه کرده است. اکنون میدانیم بیماری کووید-۱۹ به سرعت گسترش پیدا می کند و از همه گیری آنفلوآنزای سال ۲۰۰۹ کشنده تر است. همچنین این ویروس به راحتی در محیط های شلوغ گسترش پیدا می کند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، دبیر کل سازمان جهانی بهداشت افزود: در برخی از کشورها موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ هر سه تا چهار روز دو برابر می شود. درحالیکه این بیماری به سرعت گسترش پیدا می کند اما روند کاهش یافتن آن به کندی انجام می شود.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان