arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۲۴۱۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۸ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۹

واشنگتن پست: در حمله عین الاسد بیش از ۱۰۰ نظامی آمریکایی زخمی شدند / آمریکا راه اسرائیل را برود!

نشریه آمریکایی واشنگتن پست از آمریکا خواست راه اسرائیل را برود و از عملیات در سایه علیه ایران استفاده کند، این نشریه همچنین یادآور شد: حمله ایران به عین الاسد از دهه ی ۹۰ میلادی نخستین حمله با موشک های بالستیک به مواضع آمریکا بود و بیش از یکصد مجروح بر جای گذاشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نشریه آمریکایی واشنگتن پست از آمریکا خواست راه راسرائیل را برود و از عملیات در سایه علیه ایران استفاده کند!.

این نشریه همچنین یادآور شد: حمله ایران به عین الاسد از دهه ی ۹۰ میلادی نخستین حمله با موشک های بالستیک به مواضع آمریکا بود و بیش از یکصد مجروح بر جای گذاشت.

این یادداشت که به بررسی و مقایسه راهبردهای نظامی آمریکا و اسرائیل علیه ایران پرداخته است با توجه به آسیب پذیری های نظامی آمریکا، به ارتش آمریکا توصیه می کند راه رژیم صهیونیستی را در برخورد نظامی با ایران دنبال کند که منجر به جنگ تمام عیار نشود!

این گزارش ادعا می کند که اسرائیل تاکنون به بیش از ۲۰۰ هدف نظامی نزدیک به ایران در سوریه حمله کرده و با نپذیرفتن مسئولیت آن، از عواقب انتقامی آن در امان مانده است و همچنین نوع اهداف را به گونه ای انتخاب کرده که از چنان درجه اهمیتی برخوردار نباشد که ایران مجبور به ورود به جنگ با اسرائیل شود و در این حال مواضع ایران نیز صدمه خورده و تضعیف شود!

به عقیده نویسنده این گزارش اما آمریکا راه دو گزینه ای هیچ اقدام یا اقدامی در سطح ترور ژنرال سلیمانی را انتخاب کرده است که در نمونه ی آخر منجر به واکنش ایران با یکصد موشک بالستیک و مجروح شدن بیش از یک صد نظامی آمریکایی شد.

این یادداشت واشینگتن پست نشان از شدت ضربه وارد شده به عین الاسد و بمی از تکرار آن و در نتیجه احتمال تغییر استراتژی آمریکا در قبال ایران دارد به گونه ای که آمریکا را ترغیب می کند وارد جنگ های در سایه و محدود علیه ایران شود تا واکنش همه جانبه ایران نظیر حمله به عین الاسد را به دنبال نداشته باشد.

منبع: شفقنا

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۲
غیر قابل انتشار: ۲
رحمن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۷
2
1
بازی کی بود کی بود ما نبودیم ایران هم بلد است هم آمریکا را می‌زنیم هم اسرائیل را ببینیم کی بیشتر ضرر میکنه
نظرات بینندگان