arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۲۶۱۵
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۶ - ۲۷ فروردين ۱۳۹۹

وزیر دفاع آمریکا: سئول باید هزینه بیشتری جهت استقرار قوای ما پرداخت کند

مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا با ذکر ثروتمند بودن کره جنوبی گفت که این کشور باید هزینه بیشتری جهت استقرار قوای آمریکا پرداخت کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه گفت که کره جنوبی می‌تواند و باید هزینه بیشتری برای استقرار نظامیان ایالات متحده در این کشور پرداخت کند.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ»، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا در نشست مطبوعاتی در وزارت دفاع آمریکا گفت که در رایزنی با همتای کره‌ای خود گفته که این کشور متحد و دوست نزدیک آمریکا و البته کشور ثروتمندی است.

وزیر دفاع آمریکا در ادامه گفت: «آنها می توانند و باید با پرداخت هزینه بیشتر به امور دفاعی دوجانبه و خاص خود کمک کنند.»

اسپر در بخش دیگر سخنان خود به گزارشهای اخیر رسانه ها درباره رد پیشنهاد جدید سئول از سوی رئیس جمهور ایالات متحده به طور مسنقیم اشاره ای نکرد و تنها گفت، این مورد به عهده وزارت خارجه است و آنها در حال مذاکره با طرف کره ای هستند.

در حالی که کره‌جنوبی افزایش ۱۳ درصدی برای پرداخت هزینه نظامیان آمریکایی حاضر در این کشور را پیشنهاد داده اما آمریکا خواستار افزایش بیشتری شده که همین موضوع باعث ایجاد بن بست در ادامه همکاری نظامی آمریکا و کره‌جنوبی شده است. آمریکا حدود ۲۸ هزار و ۵۰۰ نیروی نظامی در کره‌جنوبی مستقر کرده و مدعی است که این نظامیان با هدف ایجاد بازدارندگی در مقابل پیونگ‌یانگ و ارسال پیام به چین درباره نفوذ و توانایی آمریکا در آسیاست.

مردم کره جنوبی بارها در اعتراض به حضور نظامیان آمریکایی که باعث ایجاد مشکلات زیادی در این کشور شده‌اند، تظاهرات کرده و خواستار خروج ارتش آمریکا از این کشور هستند.

اعضای حزب دموکراتیک خلق کره جنوبی هفته گذشته با برگزاری تجمعی مقابل یکی از پایگاه های نظامی این کشور، خروج نظامیان آمریکا را خواستار شدند.

منبع: فارس
نظرات بینندگان