arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۲۷۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۵ - ۲۸ فروردين ۱۳۹۹

پلیس: بازداشت ۳۴ محتکر اقلام بهداشتی در ۲۴ ساعت اخیر

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: در ۲۴ ساعت اخیر ۳۴ محتکر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سردار محمدرضا مقیمی در تشریح اقدامات پلیس امنیت اقتصادی در مقابله با محتکران اقلام بهداشتی در 24 ساعت اخیر، اظهار کرد: در ادامه طرح مبارزه با احتکار و قاچاق کالاهای بهداشتی در سطح کشور، همچنان رصد اطلاعاتی مبدأ و مقصد کالاهای بهداشتی در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی قرار دارد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: کارآگاهان این پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی، انبارها و مراکز متخلف پخش کالاهای بهداشتی را شناسایی کرده و پس از کسب مجوز قضائی اقدام به بازرسی از انبارهای مورد نظر می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از واحدهای صنفی، مراکز توزیع و عرضه تجهیزات بهداشتی و انبارها، 83 هزار و 550 عدد انواع تجهیزات بهداشتی شامل 58 هزار و 816 عدد دستکش، هفت هزار و 722 عدد انواع ماسک، 17 هزار و 12 عدد مواد ضدعفونی‌کننده و انواع تجهیزات پزشکی کشف و همچنین 286 مرکز عرضه متخلف تجهیزات بهداشتی را نیز پلمب کردند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه تجهیزات بهداشتی مکشوفه به وزارت بهداشت و درمان و در استانها به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل شد، عنوان کرد: در این رابطه 34 محتکر دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند.

مقیمی ضمن تشکر از هموطنان که کمک بسیار شایانی در شناسایی و کشف اقلام و تجهیزات بهداشتی مورد نیاز این روزهای مردم، داشتند، گفت: پلیس امنیت اقتصادی در سراسر کشور در حال رصد و پیگیری اخبار و اطلاعات اعلامی شهروندان عزیز در این رابطه است لذا هموطنان در صورت مشاهده هرگونه احتکار و قاچاق کالای بهداشتی، موضوع را سریعاً به مرکز فوریتهای پلیس 110 اطلاع دهند.

منبع: تسنیم
نظرات بینندگان