arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۲۸۹۲
تاریخ انتشار: ۳۹ : ۰۸ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۹

شناسایی ۲۶ مبتلا به کرونا و ۶۶ «ناقل خاموش» در چین

مقامات بهداشتی چین امروز جمعه از شناسایی ۲۶ بیمار مبتلا به کرونا و همچنین ۶۶ «ناقل خاموش» در روز گذشته در این کشور خبر دادند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

مقامات بهداشتی چین امروز جمعه از شناسایی ۲۶ بیمار مبتلا به کرونا و همچنین ۶۶ «ناقل خاموش» در روز گذشته در این کشور خبر دادند.

به گزارش ایرنا از کمیسیون ملی بهداشت چین، از تعداد ۲۶ بیمار شناسایی شده در این کشور ۱۱ بیمار در داخل کشور و ۱۵ بیمار هم وارداتی بوده اند از میان بیماران داخلی نیز ۵ بیمار در استان گواندونگ، سه بیمار در استان هیلیونگ جیان، دو بیمار در شاندنگ و یک بیمار هم در استان لیائونینگ گزارش شده است.

گزارش حاکی است در عین اینکه در روز گذشته هیچ فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور ثبت نشده است سه مورد مشکوک با منشا داخلی هم در چین گزارش شده است که دو مورد آن در استان هیلیونگ جیان و یک مورد هم در استان مغولستان داخلی بوده است.

آمارها حاکی است شمار کل مبتلایان به کرونا در چین تا کنون به ۸۲ هزار و ۳۶۷ تن و شمار جان باختگان هم به سه هزار و ۳۴ تن رسیده است در عین حال تعداد یک هزار و ۳۸ بیمار ناقل خاموش هم تحت نظارت های پزشکی هستند.

کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین اعلام کرد با بهبود ۵۲ بیمار در روز گذشته شمار کل بهبود یافتگان در این کشور هم به رقم ۷۷ هزار و ۹۴۴ تن رسیده است.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا صبح امروز جمعه در سراسر جهان، به دو میلیون هزار و ۱۸۲ نفر رسیده که ۱۴۵ هزار و ۵۲۱ تن آنها فوت شده و ۵۴۷ هزار و ۲۹۵ نفر بهبود یافته و بقیه همچنان با این بیماری درگیر هستند.

نظرات بینندگان