arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۲۹۹۴
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۸ - ۲۹ فروردين ۱۳۹۹

رسانه اسرائیلی: آمریکا در نوامبر (آبان - آذر) اسرائیل و اعضای ناتو را از شیوع کرونا، مطلع کرده بود

شبکه ۱۲ تلویزیونی اسرائیل فاش کرد که آمریکا در ماه نوامبر (آبان - آذر)، این رژیم و کشور‌های عضو ناتو را از شیوع ویروس کرونا مطلع کرده‌بود. بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل پس از دریافت این اطلاعات از آمریکا نشست فوری برگزار کرد و در خصوص کار‌هایی که می‌توان در برابر این بیماری انجام داد و تأثیراتی که می‌تواند بر این رژیم و کشور‌های عربی منطقه بگذارد، بحث و بررسی کرده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شبکه ۱۲ تلویزیونی اسرائیل فاش کرد که آمریکا در ماه نوامبر (آبان - آذر)، این رژیم و کشور‌های عضو ناتو را از شیوع ویروس کرونا مطلع کرده‌بود.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از این رسانه عبری زبان، دولت آمریکا در خصوص یک بیماری ناشناخته در ووهان چین به اسرائیل و اعضای ناتو هشدار داده بود.

بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل پس از دریافت این اطلاعات از آمریکا نشست فوری برگزار کرد و در خصوص کار‌هایی که می‌توان در برابر این بیماری انجام داد و تأثیراتی که می‌تواند بر این رژیم و کشور‌های عربی منطقه بگذارد، بحث و بررسی کرده است.

رسانه عبری زبان افزوده است: اطلاعات رسیده از آمریکا علاوه بر فرماندهان ارتش به اطلاع دیگر مقامات این رژیم از جمله وزارت بهداشت نیز رسیده بود، اما آن‌ها هیچ اقدامی در پیش نگرفتند.

این در حالی است که شمار مبتلایان به کرونا در فلسطین اشغالی به ۱۲ هزار و ۷۵۸ نفر رسیده و ۱۴۳ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان باختند.

پیش‌تر رسانه‌های اسرائیلی گزارش‌هایی از کمبود امکانات برای مقابله با کرونا منتشر کرده بودند.

ویروس کرونا موسوم به «کوید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان