arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۳۱۰۷
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۲ - ۳۰ فروردين ۱۳۹۹

تحول در ساختار سازمانی شعب قضائی پلیس

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تأکید بر اینکه تامین امنیت عمومی را با اقتدار دنبال می کنیم، از تصویب توسعه ساختار و سازمان نفرات و تجهیزات یگان های جدید التأسیس پلیس راه‌آهن و تبدیل ماهیت «شعب قضائی» به «کلانتری» توسط فرمانده ناجا خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با تأکید بر اینکه تامین امنیت عمومی را با اقتدار دنبال می کنیم، از تصویب توسعه ساختار و سازمان نفرات و تجهیزات یگان های جدید التأسیس پلیس راه‌آهن و تبدیل ماهیت «شعب قضائی» به «کلانتری» توسط فرمانده ناجا خبر داد.

 سردار محمد شرفی در این باره گفت: باتوجه به اهمیت و حساسیت حوزه پیشگیری انتظامی در روند کاهش یا افزایش جرم در سطح جامعه و با عنایت به حمایت‌ها و تدابیر هیئت رئیسه ناجا و اهتمام این پلیس در خصوص تقویت سرانگشتان به خصوص حوزه ماموریتی پلیس پیشگیری ناجا، امتیاز طیف «فوق العاده سختی کار» و «کار در محیط نامتعارف» مشاغل حوزه پیشگیری انتظامی مورد بازنگری قرارگرفت.

وی با اشاره به پیگیری های مستمر به عمل آمده در این خصوص، افزود: با همکاری موثر معاونت طرح و برنامه و بودجه ناجا و پس از ماه‌ها بررسی کارشناسی و برگزاری جلسات متعدد در نهایت پیشنهادهای این پلیس در خصوص افزایش امتیاز سختی کار مشاغل حوزه پیشگیری انتظامی مورد موافقت و تصویب ستاد کل نیروهای مسلح قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: در این راستا امتیاز فوق العاده سختی کار مشاغل کلانتری، پاسگاه و یگان امداد 700 امتیاز افزایش و این امر منجر گردید بطور میانگین 200 هزار تومان حقوق کارکنان حوزه‌های پیشگیری انتظامی افزایش که در فیش حقوقی اسفندماه سال 98 لحاظ گردید.

تحول در ساختار سازمانی شعب قضائی

رئیس پلیس پیشگیری ناجا به موضوع مدیریت شعب قضائی اشاره کرد و گفت: یکی از چالش های اساسی فرماندهان انتظامی استان ها در سنوات گذشته مدیریت شعب قضائی بود که مکاتبات متعددی در این زمینه با پلیس پیشگیری انجام می شد.

سردار شرفی ادامه داد: الحمدلله این امر مورد توجه و حمایت بی دریغ هیئت رئیسه ناجا قرار گرفت و تحول لازم با همکاری خوب و موثر معاونت طرح و برنامه و بودجه ناجا محقق و ساختار سازمانی تمامی شعبات قضائی مورد بازنگری قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پس از بررسی تخصصی و برگزاری جلسات متعدد کارشناسی، پیشنهاد این پلیس در خصوص تبدیل ماهیت شعبات قضائی (کلانتری مرکز) به «کلانتری» مورد موافقت و تصویب سردار فرمانده ناجا قرار گرفت و تغییر انجام شده در سیستم جامع نیروی انسانی ناجا برای سازماندهی کارکنان اعمال گردید.

سردار شرفی بیان کرد: در حال حاضر ساختار 189 شعبه قضائی موجود در شهرستان های کوچک سراسر کشور به کلانتری تبدیل شده است که این تغییر ماهیت به دنبال خود تسهیل در خدمات‌رسانی انتظامی و افزایش رضایتمندی عمومی را به دنبال دارد.

توسعه ساختار و سازمان یگان های جدید التأسیس پلیس راه‌آهن

وی به تحول انجام شده در حوزه پلیس راه‌آهن اشاره کرد و گفت: برابر موافقت و تصویب فرمانده ناجا، ساختار و سازمان نفرات و تجهیزات پلیس راه‌آهن کشور متناسب با توسعه خطوط حمل و نقل ریلی جدید التاسیس مورد تقویت قرار گرفت که این امر فرصت بهره‌مندی اقتصادی کشور از حوزه راه‌آهن در امور حمل و نقل بار و مسافرت مطمئن و در کمال آرامش را برای مردم عزیز فراهم می سازد.

وی افزود: با توجه به گسترش خطوط ریلی کشور در طول سال‌های اخیر، توسعه ساختار و سازمان پلیس ایستگاه های راه‌آهن برای محورهای ریلی جدید از اوایل سال 1398 به صورت جدی در دستور کار پلیس پیشگیری ناجا و فرماندهی پلیس راه آهن کشور قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پس از برگزاری جلسات تخصصی و بررسی همه جانبه‌ ضرورت‌های توجه به توسعه امنیت آفرین در حوزه ریلی، مراتب مورد تصویب و تأیید فرمانده نیروی انتظامی قرار گرفت.

سردار شرفی با اشاره به تنوع و گستردگی ماموریت های پلیس راه‌آهن در سطح کشور ادامه داد: مسئولیت پیشگیری از وقوع جرایم در شبکه حمل و نقل ریلی و تامین امنیت مسافران برابر قانون بر عهده ناجا است و این امر توسط پلیس راه‌آهن کشور اجرا می شود بنابراین ناجا این مسئولیت مهم را به صورت مستمر و با اقتدار دنبال می‌کند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا یگان های جدید التأسیس پلیس راه‌آهن که ساختار و سازمان آن‌ها در راستای تامین امنیت مطلوب خطوط ریلی جدید و امنیت مسافران ارتقاء یافته را پلیس راه آهن آذربایجان با چهار ایستگاه،پلیس راه‌آهن اراک با سه ایستگاه،پلیس راه آهن شمال با دو ایستگاه ، پلیس راه‌آهن ناحیه غرب به مرکزیت همدان با چهار ایستگاه و پلیس راه‌آهن ناحیه شمال 2 به مرکزیت رشت با دو ایستگاه اعلام کرد.

براساس گزارش سایت پلیس، سردار شرفی در خاتمه با بیان اینکه تامین امنیت عمومی را با اقتدار دنبال می کنیم گفت: قطعا با تصویب و تأیید توسعه ساختار و سازمان یگان های جدید التأسیس پلیس راه‌آهن، برکات و دستاوردهای مطلوب امنیتی از لحاظ توسعه اقتصادی و حمل و نقل مسافری عاید مردم شریف و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

نظرات بینندگان