arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۳۳۱۳
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۰۹ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۹

استاندار: پرونده مسکن مهر در قم بسته شده

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم عملکرد شورای تأمین مسکن استان را در کشور مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه پرونده مسکن مهر در قم بسته‌شده و حدود ۴۵۰ واحدی نیز که هنوز تعیین تکلیف نشده در حیطه اختیارات ما نبوده و مشکلات حقوقی و قضایی داشته که در حال پیگیری است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم از پایان پرونده مسکن مهر در قم خبرداد.

محسن بهشتی در گفتگو با ایسنا کارگروه‌های فعال در معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری قم را تشریح کرد و افزود: یکی از کارگروه‌های مهم استان، کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی است که ذیل شورای برنامه‌ریزی فعالیت می‌کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم ادامه داد: کمیسیون ماده 5 یکی دیگر از کارگروه‌هایی است که تغییرات طرح تفصیلی و پروژه‌های عمرانی شهرداریها را رصد و نظارت می‌کند.

وی وظیفه کمیسیون ایمنی راه‌ها را پرداختن به آمار تصادفات، شناسایی نقاط حادثه خیر و رفع آنها با دبیری اداره راهداری اعلام و بیان کرد: شورای ترافیک استان نیز به اصلاح و ساماندهی شبکه حمل‌ونقل شهری می‌پردازد.

بهشتی کمیسیون ماده 11 قانون هوای پاک را یکی از مصوبات کاربردی مجلس شورای اسلامی دانست و تصریح کرد: قانون هوای پاک در این کمیسیون دنبال شده و صنایعی که مشکلات زیست‌محیطی دارند در این جلسات بررسی و اصلاح می‌شوند.

وی با اشاره به فعالیت کارگروه مدیریت پسماند اظهارکرد و گفت: ساماندهی و جمع‌آوری پسماند در استان ذیل این کارگروه انجام می‌شود، همچنین کارگروه ساماندهی گلزارهای شهدا نیز یکی از کارگروه‌های فعال بوده و حتی گلزارهای تک مزاری نیز ساماندهی می‌کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم به کارگروه مناسب‌سازی فضاهای شهری نیز اشاره و ابراز کرد: مناسب‌سازی فضاهای شهری برای سالمندان، جانبازان و معلولین یکی از دغدغه‌های مهمی است که باوجود جمعیت 10 درصدی آنها به‌صورت جدی به آن پرداخته می‌شود.

وی در ادامه عملکرد شورای تأمین مسکن استان را در کشور مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: خوشبختانه پرونده مسکن مهر در قم بسته‌شده و حدود 450 واحدی نیز که هنوز تعیین تکلیف نشده در حیطه اختیارات ما نبوده و مشکلات حقوقی و قضایی داشته که در حال پیگیری است.

بهشتی ادامه داد: در حال حاضر شورای تأمین مسکن پیگیر اجرایی شدن طرح ملی مسکن است و بعد از ثبت‌نام و تعیین تکلیف تا امروز چند پروژه نیز کلنگ زنی شده و خوشبختانه تعاملات خوبی نیز بین سازمانهای مرتبط مانند راه شهرسازی، بنیاد مسکن، آب و فاضلاب، برق ، گاز ، مخابرات و شهرداریها برای تکمیل طرح ملی برقرار است.

وی سپس در خصوص شورای فنی استان اظهار داشت: این شورا رصد و بازدید پروژه‌ها را از صفرتا 100 با دقت انجام داده و کیفیت اجرای پروژه‌ها را موردتوجه قرار می‌دهد تا با توجه به شرایط اقتصادی کشور بیت‌المال دچار آسیب و هدر رفت نشود همچنین کمیته سیما و منظر شهری نیز برای ایجاد شرایط مطلوب و درشان شهر قم در حال فعالیت است.

نظرات بینندگان