arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۴۹۰۲۰
تاریخ انتشار: ۵۱ : ۰۹ - ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹

هشدار سازمان ملل درباره بحران روانی ناشی از کرونا

سازمان ملل نسبت به بحران روانی میلیون‌ها نفر که تحت تاثیر عوارض و تبعات شیوع کرونا قرار گرفته‌اند، هشدار داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش پنجشنبه خبرگزاری فرانسه، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در پیامی ویدیویی اعلام کرد: پس از چندین دهه غفلت از خدمات بهداشت روانی، همه‌گیری کووید-۱۹ اکنون با ایجاد فشار روانی بیشتر به خانواده‌ها و جوامع لطمه زده است.


وی افزود: حتی زمانی که این همه‌گیری تحت کنترل درمی‌آید، غم، نگرانی و افسردگی همچنان افراد و جوامع را تحت تاثیر قرار خواهد داد.


سازمان ملل در گزارشی توجیهی اعلام کرد که در ماه‌های آغازین همه‌گیری کووید-۱۹ بهداشت و سلامت فیزیکی اصلی‌ترین دغدغه بود اما اینک مسائل روانی فشار زیادی بر شمار زیادی از جمعیت دنیا وارد کرده است.


بخشی از این فشارهای روانی ناشی از نگرانی افراد در مورد ابتلای عزیزانشان به کرونا یا مرگ بر اثر این ویروس است.
بخش دیگری این فشارها به دلیل از دست رفتن معیشت افراد است.


«دوورا کستل» رییس بخش بهداشت روان در سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری مجازی گفت: ما از ترس و بلاتکلیفی و بحران اقتصادی آگاه هستیم. این مسائل موجب فشار روانی خواهد شد.


وی افزود که امدادگران و نیروهای بخش خدمات بهداشت و سلامت از جمله افرادی هستند که تحت فشار زیادی کار می‌کنند و در مقابل فشار روانی آسیب‌پذیری بیشتری دارند.


بیش از چهار میلیون و ۴۲۹ هزار نفر در سراسر دنیا به کرونا مبتلا شده و بیش از ۲۹۸ هزار نفر بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

منبع: ایرنا
نظرات بینندگان