arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۰۱۸۰
تاریخ انتشار: ۴۸ : ۱۳ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹

پروژه تست کرونا بیل گیتس متوقف شد

شبکه ارزیابی ویروس کرونا که توسط بیل گیتس راه اندازی شده قادر به تجزیه‌وتحلیل هزار تست خانگی در روز است و بااینکه از واشنگتن مجوز دارد اما باید مجوز اضطراری از سازمان غذا و داروی آمریکا را نیز تهیه کند تا بتواند به کار خودش ادامه دهد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شبکه ارزیابی ویروس کرونا که توسط بیل گیتس راه اندازی شده قادر به تجزیه‌وتحلیل هزار تست خانگی در روز است و بااینکه از واشنگتن مجوز دارد اما باید مجوز اضطراری از سازمان غذا و داروی آمریکا را نیز تهیه کند تا بتواند به کار خودش ادامه دهد.

 سازمان غذا و داروی آمریکا به دلیل عدم‌تأیید صحیح، یک برنامه تست ویروس کرونا در منزل با عنوان شبکه ارزیابی ویروس کرونای سیاتل (Seattle Coronavirus Assessment Network) که توسط بیل گیتس پشتیبانی می‌شود را متوقف کرد.

شبکه ارزیابی ویروس کرونای سیاتل در به‌روزرسانی این پروژه در وب‌سایت خود اعلام کرد: آزمایش ویروس کرونا از نمونه‌های جمع‌آوری‌شده در خانه، پس‌ازآنکه سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد نیاز به مجوز جداگانه استفاده اضطراری فدرال برای بازگشت نتایج آزمایش‌های خودآزمایی دارد، متوقف‌شده است.

شبکه ارزیابی ویروس کرونای سیاتل کیت‌های خودکار تست ویروس کرونا که شامل سواب بینی است را برای درخواست‌کنندگان ارسال می‌کند و درخواست‌کنندگان می‌توانند بدون اینکه از خانه خارج شوند آن را در اختیار آزمایشگاه قرار دهند. این برنامه توانایی تجزیه‌وتحلیل هزار تست ویروس کرونا را در روز دارد.

آزمایش این شبکه توسط وزارت بهداشت ایالت واشنگتن تائید شده و مجاز است اما به‌طورکلی هرگونه آزمایش ویروس کرونا در ایالات‌متحده آمریکا نیاز به مجوز سازمان غذا و داروی آمریکا دارد. شبکه ارزیابی ویروس کرونای سیاتل اعلام کرد: «سازمان غذا و داروی آمریکا هیچ‌گونه نگرانی در مورد ایمنی و صحت تست این شبکه ایجاد نکرده است اما از ما خواسته‌شده تا زمان دریافت مجوز اضافی و اضطراری، آزمایش را متوقف کنیم.»

این شبکه یک برنامه نظارت بر بیماری بوده و مشارکتی است که از جمله با بخش بهداشت عمومی سیاتل و کینگ کانتی و تعدادی از مؤسسات دیگر مانند دانشگاه پزشکی واشنگتن و بیمارستان کودکان سیاتل و غیره ارائه می‌دهد. این برنامه از طرف دفتر خصوصی گیتس، گیتس ونچرز (Gates Ventures) و همچنین بنیاد بیل و ملیندا گیتس پشتیبانی می‌شود.

این شبکه کیت‌های خودکار تست ویروس کرونا که شامل سواب بینی است را برای درخواست‌کنندگان ارسال می‌کند و درخواست‌کنندگان می‌توانند بدون اینکه از خانه خارج شوند آن را در اختیار آزمایشگاه قرار دهند. این برنامه توانایی تجزیه‌وتحلیل هزار تست ویروس کرونا را در روز دارد.

هفته گذشته، بیل گیتس در یک وبلاگ نوشت که نتایج اولیه شبکه ارزیابی ویروس کرونای سیاتل موارد بسیاری از مبتلایان به ویروس کرونا را در سیاتل شناسایی کرد که در غیر این صورت ممکن بود این افراد بااینکه علائمی را تجربه کرده اما تحت مراقبت پزشکی نبودند و جزء مبتلایان به‌حساب نمی‌آمدند، برای جامعه خطرساز شود. در همین حال، آزمایش‌های پزشکی کووید 19 که در حال انجام است، بیشتر در افرادی که دارای علائم هستند، متمرکزشده است.

بیل گیتس در این نوشته‌هایش اعلام کرد: «با جمع‌آوری نتایج آزمایش بیشتر توسط این شبکه در هفته‌های آینده، محققان انتظار دارند که داده‌های جدید حس بهتری از تعداد مبتلایان ایجاد کند و به‌عنوان یک منبع برای پاسخ به سؤالات دیگر استفاده شود، مانند هنگامی‌که سنجش فیزیکی از راه دور می‌تواند آرام‌بخش باشد.»

هفته گذشته سازمان غذا و داروی آمریکا کیت خانگی تست کرونای Everlywell را برای آزمایش تشخیصی کووید 19، اولین کیت مجموعه نمونه مستقل در دریافت مجوز استفاده اضطراری را تصویب کرده بود. کیت‌های تست تا پایان ماه برای خرید فردی در دسترس خواهد بود که می‌تواند برای آزمایش‌های تشخیصی کووید 19 به آزمایشگاه‌های مشخص ارسال شود.

 سیناپرس

نظرات بینندگان