arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۰۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۹ - ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹

عرضه ماسک در ۱۲۷ ایستگاه مترو تهران بعد از گذشت ۲۰ روز

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران از عرضه ماسک با قیمت مناسب در ۱۲۷ ایستگاه مترو تهران و حومه خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرنوش نوبخت، مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران درباره توزیع ماسک در ایستگاه‌های مترو اظهارداشت: بعد از گذشت کمتر از ۲۰ روز از اجرای طرح «اجباری شدن استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی کلانشهرها» برنامه ریزی راه اندازی مراکز فروش ماسک توسط وزارت صمت و با همکاری شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در همه ایستگاه‌های خطوط هفت‌گانه متروی تهران و حومه انجام شد.

به گزارش فارس، وی در ادامه با اشاره به اینکه رصد مسافران از طریق دوربین‌های مترو، انجام می‌شود، افزود: در حال حاضر اغلب مسافران از ماسک استفاده می‌کنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران با تاکید بر اینکه در همه ایستگاه‌های مترو امکان تهیه ماسک وجود دارد، گفت: از همه شهروندان و مسافران درخواست داریم در زمان ورود به مترو حتما از ماسک استفاده کنند.

نوبخت خاطرنشان کرد: این طرح به منظور حفظ سلامتی افرادی که قصد دارند از سامانه‌های حمل و نقل عمومی درون شهری استفاده کنند، تصویب شده و برای اجرای هرچه بهتر آن نیازمند یاری شهروندان و مسافران هستیم.

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه در ادامه درباره استمرار روند ضدعفونی کردن قطار‌ها و ایستگاه‌های شبکه مترو گفت: قطار‌های مترو با دو روش خشک و‌تر توسط سیستم‌های مکانیزه شستشو مترو، شستشو و ضد عفونی می‌شوند و این اقدام تا زمانی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اوضاع را عادی اعلام کند ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: این کار بر اساس استاندارد‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همه اماکن مترو، پایانه‌ها و قطار‌ها انجام می‌شود.

نظرات بینندگان