arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۰۳۹۰
تاریخ انتشار: ۰۷ : ۱۲ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹

کنترل ترافیک با استفاده از پهپادها/ لزوم تعیین سهم دستگاه ها در تصادفات

فرمانده نیروی انتظامی در اولین نشست قرارگاه کاهش تصادفات بر اجرای اقدامات اثربخش در کاهش سوانح رانندگی و جان باختگان جاده ای تاکید کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فرمانده نیروی انتظامی در اولین نشست قرارگاه کاهش تصادفات بر اجرای اقدامات اثربخش در کاهش سوانح رانندگی و جان باختگان جاده ای تاکید کرد.

سردار حسین اشتری در اولین جلسه قرارگاه کاهش تصادفات کشور، ضمن آرزوی قبولی طاعات و با اشاره به شهادت شهید"بارانی"، گفت: شهادت این شهید زنده دوران را نیز تبریک و تسلیت عرض می کنم؛ شهید بارانی که در سال 83 در سیستان و بلوچستان طی درگیری با اشرار مجروح شد، روز گذشته شهد شیرین شهادت را نوشید ودعوت حق را لبیک گفت.

وی با اشاره به عیادتش از این شهید زنده، در دوران حیاتش، بیان کرد: بنده واقعاً ایثارگری های همسر این شهید والامقام را به چشم دیدم و برای این بانوی مکرمه آرزوی توفیق و اجر معنوی دارم.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به برگزاری اولین جلسه قرارگاه کاهش تصادفات به صورت ویدئو کنفرانسی با حضور همه روسای پلیس راهور استان ها، پلیس راه و ...، خاطرنشان کرد: سفیدپوشان راهنمایی و رانندگی در همه ایام اعم از تابستان، زمستان، تعطیلات، مناسبت ها، اعیاد و... مشغول خدمات رسانی به مردم هستند و بنده از این تلاش شبانه روزی و بی وقفه نیروهای پلیس راهور قدردانی می کنم و به همه همکارانم خداقوت می گویم.

فرمانده ناجا با اشاره به حضور مقام معظم رهبری به دانشگاه علوم انتظامی امین در شهریورماه سال 96، خاطرنشان کرد: معظم له طی این شرف یابی در سخنانی بر کاهش تصادفات و جان باختگان جاده ای تاکید ویژه ای داشتند و به تعیین سهم و نقش همه دستگاه های مسئول اشاره کردند بنابراین همه ما وظیفه داریم از نظر شرعی، قانونی و اخلاقی برای کاهش جان باختگان جاده ای و سوانح ترافیکی تلاش کنیم که قطعاً این روش و منش ما رضایت خداوند را در پی دارد.

وی تاکید کرد: کاهش تصادفات و جان باختگان جاده ای، توسعه نظم و انضباط ترافیکی، ارتقاء فرهنگ ترافیکی و ... باید اولویت و محور کاری پلیس راهنمایی و رانندگی باشد و در این عرصه همه ظرفیت های خود را به میدان بیاورد.

سردار اشتری با تاکید براینکه کاهش تصادفات و جانباختگان جاده ای را به جد دنبال می کنیم، تصریح کرد: برای تحقق این مهم، همه توان‌مان را اعم از عِده و عُده، امکانات و تجهیزات و... را به میدان آورده ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعیین اولویت های ماموریتی نیروی انتظامی، خاطرنشان کرد: ناجا ماموریت های خود را بر مبنای اولویت ها، پیش می برد و در این میان تلاش برای کاهش تصادفات و جانباختگان جاده ای از برنامه های راهبردی و در خط مقدم ماموریت ها است.

وی با بیان اینکه باید با برنامه و اثربخش اقدام کنیم، خاطرنشان کرد: لازم است، فرماندهان انتظامی استان ها و مسئولان ستادی پلیس راهور با توسل بر حرکتی نوین و پرشتاب در راستای کاهش تصادفات و جان باختگان جاده ای، اقدامات عاجل و اثربخش انجام دهند و در این میان برای همراه سازی سایر دستگاه ها، سهم آنها را تعیین و مطالبه گری کنند.

وی با اشاره به لزوم تلاش برای ارتقاء فرهنگ ترافیکی در کشور، عنوان کرد: تولید فیلم، انیمیشن، پویا نمایی، سریال سازی و... در ارتقاء فرهنگ ترافیک می تواند کارساز باشد بنابراین شایسته است که معاونت اجتماعی ناجا و پلیس راهنمایی و رانندگی در این حوزه اقدامات ماندگار انجام دهند.

فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به عزم جدی برای تحقق هوشمند سازی پلیس طی یک برنامه مدون سه ساله، تاکید کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا باید در تحقق هوشمند سازی پیشتاز و پیشگام باشد؛ البته تحقق این مهم در این پلیس آغاز شده و شاهد هستیم که بخشی از مدیریت ترافیکی و ارائه خدمات لازم به کاربران ترافیک از روند هوشمند سازی عبور می کند.

وی یادآور شد: روند هوشمند سازی همه پلیس های تخصصی را با دقت و جدیت بررسی و دنبال می کنیم و در پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا این مهم را با هدف به لبیک به انتظارات مقام معظم رهبری مبنی بر کاهش جانباختگان جاده ای و تصادفات، اجرایی و عملیاتی می کنیم.

سردار اشتری، تلاش برای ارتقاء انگیزه کاری و خدمتی همه نیروهای پلیس را مهم دانست و گفت: باید برای ارتقاء انگیزه خدمتی نیروها برنامه های مستمر و مدون داشته باشیم.

عالی ترین مقام انتظامی کشور تاکید کرد: همان گونه که به ارتقاء انگیزه خدمتی کارکنان باید بهاء دهیم، آنان را بایستی به دانش روز مجهز کنیم، چراکه آموزش نیروها در حوزه بهره وری از تجهیزات به روز، مقدمه هوشمند سازی و تحقق پلیس هوشمند است.

سردار اشتری ادامه داد: هوشمندسازی پلیس نیازمند بهره وری مناسب و بهینه از همه تجهیزات است و بنده بر استفاده بهینه از سرمایه های مادی و معنوی سازمان و حفظ بیت المال تاکید ویژه ای دارم.

وی گفت: بنده و هیئت رئیسه ناجا بر ماموریت ها اشراف کامل داریم بنابراین در تلاش هستیم سازوکارهای لازم را برای سرعت بخشی به اجرای ماموریت ها و ارائه خدمات مطلوب به مردم فراهم کنیم.

فرمانده ناجا با اشاره به تقویت ناوگان خودرویی پلیس راهنمایی و رانندگی، خاطرنشان کرد: استفاده از پهپادها برای مدیریت و کنترل ترافیکی یک اصل اساسی است و در کنار اینها تقویت سرپنجه های عملیاتی را نیز از الزامات می دانیم.

براساس گزارش سایت پلیس، پیش از سخنان سردار فرمانده نیروی انتظامی، سردار" قاسم رضایی" با تاکید برتعیین سهم سایر دستگاه ها در کاهش تصادفات، راهبردهایی را بیان و سردار "هادیانفر" رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته ارائه کرد.

نظرات بینندگان