arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۰۴۱۶
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۲ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹

آیا کرونا هر روز با علایم جدید غافلگیرمان می‌کند؟

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به تشریح علایم جدید بیماری کرونا و افزایش شیوع کرونا با ناخن جویدن پرداخت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به تشریح علایم جدید بیماری کرونا و افزایش شیوع کرونا با ناخن جویدن پرداخت.

مینو محرز در پاسخ به این سوال که ناخن جویدن موجب افزایش ابتلا به کرونا می‌شود، خاطرنشان کرد: توصیه پزشکان در این بیماری شستن مداوم دست‌هاست تا از ابتلا به این بیماری جلوگیری شود، مسلما کسی که عادت به ناخن خوردن دارد، بیشتر به بیماری‌ها و مخصوصا بیماری‌های گوارشی مبتلا می‌شوند.

 

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در این شرایط کرونایی که همه پزشکان به طور مرتب توصیه بر شستن مداوم دست‌ها دارند، اگر فردی فراموش کند که دست‌های خود را ضدعفونی کند و عادت هم به ناخن خوردن داشته باشد، قطعا به این بیماری دچار خواهد شد و علت اصلی آن به نشستن دست‌ها و خودداری از ضدعفونی آن‌ها برمی‌گردد.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه علایم جدید کرونا چیست و مشکلات گوارشی مساله جدیدی مبتلایان به این بیماری است، گفت: به هر میزان که این بیماری در دنیا بیشتر گسترش پیدا کرد، روند بالینی متفاوت تری از آن گزارش شد. برای مثال در چین بیشتر با تب و سرفه و علایم ریوی روبه‌رو شدیم و همه گمان می‌کردند که این تنها علایم این بیماری است در حالی که میلیون‌ها نفر با علایم دیگری از این بیماری روبه‌رو شدند.

 

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: کرونا علایم ریوی، گوارشی، عصبی پوستی و عروقی دارد و به نوعی این ویروس با همه نوعی علایم تظاهر بالینی خود را نشان داده است.

 

وی ادامه داد: در واقع ویروس تغییری نکرده است، اما به دلیل افزایش میتلایان به این بیماری، با علایم جدیدی از این بیماری مواجه شدیم. به طور کلی علایم کرونا متفاوت است و همزمان ممکن است یک فرد با علایم گوارشی و فرد دیگری با علایم تب و سرفه مشکلات ریوی به این بیماری دچار شود.

 

عضو کمیته کشوری مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در پاسخ به این سوال که مردم در شرایط فعلی با چه علایمی باید به مراکز درمانی مواجه کنند، تصریح کرد: آنچه همچنان در بیماری کرونا شایع است، تب و تنگی نفس است که حتی در افرادی که با علایم گوارشی مواجه می‌شوند هم تب و تنگی نفس وجود دارد.

 

 میزان

نظرات بینندگان