arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۰۴۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ : ۱۴ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹

پلیس: دستگیری ۲۳ نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی در پایتخت

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از دستگیری 23 نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گرانی ارز در عملیات کارآگاهان پلیس خبر داد و گفت: از مخفیگاه متهمان 80 میلیارد ریال ارز کشف شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش ایسنا، سرهنگ نعمت اله علیپور در این باره، اظهار داشت: به دنبال نابسامانی بازار ارز و به تبع آن بروز نوسانات و افزایش قیمت ارز در روزهای اخیر، فعالیت اخلال گران و دلالان ارزی به ویژه در برخی از مناطق شهر تهران که با پوشش های مختلف به صورت غیرقانونی خرید و فروش ارز می کردند، شناسایی و در یک عملیات هماهنگ و منسجم با هماهنگی مرجع قضائی دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه برابر مصوبه شورای امنیت کشور و بر اساس تصمیم شورای عالی هماهنگی اقتصادی، خرید و فروش هرگونه ارز در خارج از بانک های عامل و صرافی های مجاز ممنوع است در همین راستا عملیات مبارزه با اخلالگران بازار ارز در طرح عملیاتی انجام شد.

وی اظهار کرد: در این عملیات یک روزه مبارزه با اخلالگران ارزی، چند مرحله کار اطلاعاتی، مستند سازی و شناسایی دلالان توسط کارآگاهان معاونت مبارزه با جرایم اقتصادی پلیس با همکاری ماموران یگان امداد اجرا شد و در نهایت 23 نفر از عناصر کلیدی و سرشبکه دلالان ارزی و عاملان اصلی گرانی ارز دستگیر و با تشکیل پرونده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ با اشاره به اینکه با دستور قضائی، بازرسی از مخفیگاه متهمان در دستور کار قرار گرفت، بیان داشت : در بازرسی از این مکان ها در مجموع 80 میلیارد ریال ارز شامل 138 هزار و 862 دلار آمریکا، 112 هزار و 670 دلار کانادا، 54 هزار و 400 یورو، 24 هزار و 105 لیر، 833 هزار و 962 دینار، 908 هزار و 680 درهم امارات، 50 هزار و ین ژاپن، 6215 پوند اسکاتلند، 659 هزار درام ارمنستان، 14 هزار و 500 کرون سوئد، 12 هزار ون کره و... به علاوه 20 دستگاه پوز کشف شد.

براساس گزارش سایت پلیس، سرهنگ علیپور تاکید کرد: برخورد با مجرمان و اخلالگران نظام اقتصادی و بازار جزء برنامه های ویژه این پلیس است.

نظرات بینندگان