arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۰۴۸۴
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۶ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹

معتادها: ما کرونا نمی‌گیریم/ چه کسی به آن‌ها گفته اعتیاد مصونیت دارد؟

اواسط فرورین ماه ستاد ملی کرونا تصمیمی به جمع‌آوری شان نداشت. بعد از آن قرار شد غربالگری و درمان‌شان آغاز شود. حالا حقیقت درباره آن‌ها روشن شده
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اواسط فرورین ماه ستاد ملی کرونا تصمیمی به جمع‌آوری شان نداشت. بعد از آن قرار شد غربالگری و درمان‌شان آغاز شود. حالا حقیقت درباره آن‌ها روشن شده

 

تقریبا هیچ روزی را قرنطینه نبودند، چون خانه‌ ای نداشتند. بیشترشان هم از کرونا ترس و واهمه‌ای ندارند. اما ستاد ملی کرونا با احتمال ناقل بودن این افراد طرح جمع‌آوری و قرنطینه آنان را تصویب کرد. حالا همه استان‌های کشور موظف هستند معتادان متجاهر را با همکاری نیروی انتظامی جمع‌آوری کنند و از آن‌ها تست کرونا بگیرند.

قرنطینه 14 روزه برای افرادی که تست‌شان منفی شده و اعزام به مرکز ماده 16 کوید19، برای معتادان کارتن‌خوابی که تست کرونای مثبت داشتند.تاکنون در استان در تهران با دستگیری 2 هزار و 555 نفر و ارجاع آنان به قرنطینه، از1933 معتاد تست گرفته شد که از این بین تست کرونای 13 نفر مثبت بوده و این نشان می‌دهد معتادان هیچ مصونیتی در مقابل کرونا ندارند و اخبار اعلام شده مبنی بر اینکه معتادان کرونا نمی‌گیرند شایعه است.

به گفته برخی این اخبار از سوی قاچاقچیان موادمخدر در بین مردم منتشر شده است.با اجرای این طرح در کشور11 استان اعلام کردند که معتاد متجاهر ندارند. بیشتر استان‌ها درحال ایجاد زیرساخت برای اجرای طرح هستند و فقط 6 استان آن را اجرا می‌کند. آن هم با محدودیت‌های فراوان. تا این لحظه از بین 2هزار و 700 معتاد متجاهری که در 6 استان تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، همدان، زنجان و قم دستگیر شدند،تست کرونای19 نفر مثبت است.

البته با توجه به محدودیت‌های تشخیصی، در استان‌هایی که نامشان برده شد، به جز تهران، فقط از معتادانی تست گرفته شده که مشکوک به کرونا بودند.کرونا تهدید جدی برای همه افراد است. در این بین افراد آسیب‌پذیر چون معتادان و کارتن‌خواب‌ها که توان محافظت از خود را ندارند باید تحت حمایت‌های اجتماعی دولت قرار گیرند تا علاوه برحفظ جان آن‌ها، از جان دیگر شهروندان هم محافظت شود.

 

نظرات بینندگان