arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۰۵۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ : ۱۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹

علیرضا دبیر: در صورت تداوم شرایط کنونی در جذب اعضا، تا ۱۰ سال آینده کشتی ایران جمع می‌شود

رئیس فدراسیون کشتی گفت: اگر روند نزولی جذب اعضا در هیئت کشتی ادامه داشته باشد تا ۱۰ سال دیگر کشتی در ایران جمع می‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش  تسنیم، علیرضا دبیر بعد از ظهر امروز در مجمع سالیانه هیئت کشتی البرز اظهار داشت: در دهه 70 یک میلیون کشتی‌گیر بیمه شده در فدراسیون کشتی عضو بودند که اکنون این میزان به 45 هزار نفر کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه یک تیم آسیب‌شناس، دلیل کاهش اقبال مردمی نسبت به کشتی را بررسی می‌کند، افزود: اگر این روند نزولی اعضای تیم کشتی ادامه پیدا کند تا 5 الی 10 سال آینده کشتی ایران جمع می‌شود.

رئیس فدراسیون کشتی با عنوان اینکه امروز ما جامعه شهری خود را از دست داده‌ایم و بیشترین افرادی که اقبال ورود به این رشته را دارند در روستاها هستند، بیان‌کرد: باید با استفاده از ظرفیت‌های صداو سیما و آموزش و پرورش برای جذب نیروهای با استعداد در این رشته ورزشی استفاده کنیم.

دبیر با عنوان اینکه افزایش کمیت، سبب افزایش در کیفیت می‌شود، تصریح کرد: از جمله استان‌های مهم ما در کشور استان‌های کرمانشاه، خراسان‌رضوی، تهران، البرز، مازندران و همدان هستند.

وی با بیان اینکه صرفا هر کشتی‌گیر خوبی نمی‌تواند مربی خوبی باشد، خاطرنشان کرد: مدیران‌کل ورزش و رؤسای فدراسیون‌ها باید از فعالیت مربیان فاقد کارت مربی‌گری جلوگیری کنند. برنامه ریزی شده در کنار تشویق از فدراسیون‌ها، در صورت داشتن ورزشکار دوپینگی و یا دیگر مشکلات در ارزشیابی هیئت‌ها به شدت امتیاز کم کنیم.

نظرات بینندگان