arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۰۵۷۶
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۲۳ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹

مقام اروپایی: باید برای موج دوم کرونا آماده باشیم

مدیر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری اتحادیه اروپا در مصاحبه‌ای مجازی گفت: اکنون وقت آسودگی و راحتی نیست و اروپا باید برای موج دوم کرونا آماده باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«آندره‌آ مون»، مدیر مرکز پیشگیری و کنترل بیماری اتحادیه اروپا گفت: آینده موج دوم ویروس کرونا در سراسر اروپا دور از ذهن نیست، اما سؤال اینجاست که چه زمانی و چقدر (این موج) بزرگ خواهد بود.

به نوشته وبگاه گاردین، آندره‌آ مون اوایل ماه مه گفته بود که اروپا، اوج بیماری کرونا را رد کرده است و تنها لهستان اوج این بیماری را ندیده است.

به گزارش فارس، کشور‌های اروپایی اکنون در حال کاهش محدودیت‌های مربوط به کرونا هستند، برخی از این کشور‌ها در حال باز‌گشایی رستوران‌ها و دیگر کشور‌ها نیز به طور آزمایش در حال باز‌گشایی این مراکز هستند. «بوریس جانسون» نیز پیام خود را از «در خانه بمانید» به «هشیار بمانید» تغییر داده است و به دنبال این است که دانش‌آموزان را به مدرسه باز گرداند.

آمون در گفت‌وگویی از طریق برنامه اسکایپ تأکید کرد که در صورتی که مردم قوانین را رعایت کنند و فاصله اجتماعی را حفظ کنند، موج دوم ویروس کرونا قریب‌الوقوع نخواهد بود.

به نوشته گاردین، تنها یک گروه ۱۰ نفر در مرکز پیشگیری و کنترل بیماری اتحادیه اروپا که در استکهلم واقع شده، کار می‌کنند. آمون در ادامه صحبت‌های خود گفت: «تیم بحران ما باید در این مرکز حضور داشته باشند، زیرا آن‌ها باید از نزدیک فعالیت کنند، اما آن‌ها فاصله اجتماعی را رعایت می‌کنند. ما واقعاً باید کار‌هایی که موعظه می‌کنیم را انجام دهیم.»

به گفته آمون، انگلیس، نروژ و لیختن اشتاین و ایسلند و اتحادیه اروپا تاکنون ۱۵۸ هزار و ۱۳۴ نفر تلفات ناشی از ویروس کرونا داشته‌اند که قطعاً این آمار، کمتر از آمار واقعی است.

انگلیس بیشترین تلفات ناشی از این بیماری را در اروپا داشته است. این کشور با ۳۵ هزار و ۳۴۱ نفر کشته قبل از ایتالیا با ۳۲ هزار و ۱۶۹ و فرانسه با ۲۸ هزار و ۲۲ نفر کشته قرار گرفته است.

نظرات بینندگان