arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۰۵۸۰
تاریخ انتشار: ۲۰ : ۲۳ - ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹

انتقاد بایدن از ترامپ درباره مصرف داروی «هیدروکسی کلوروکین»: او دارد چکار می‌کند؟

معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا، امروز از رئیس‌جمهور این کشور به دلیل صحبت‌های وی مبنی بر اینکه برای مقابله با کرونا داروی «هیدروکسی کلوروکین» می‌خورد، به شدت انتقاد کرد و آن را غیر‌مسئولانه خواند. بایدن این اقدام ترامپ را با اظهارات گذشته او در جریان یک نشست خبری در کاخ سفید درباره تزریق مواد ضد‌عفونی مقایسه کرد و گفت: «این (صحبت‌های ترامپ) مانند صحبت او بود که می‌گفت: اگر کلوراکس (ماده ضد‌عفونی کننده) به خونتان تزریق کنید، ممکن است درمان شوید.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهور اسبق آمریکا و نامزد بالقوه انتخابات ۲۰۲۰ این کشور، امروز در مصاحبه با پایگاه خبری «یاهونیوز»، ضمن انتقاد از صحبت‌های غیر‌علمی ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، مبنی بر اینکه برای مقابله با بیماری کرونا داروی «هیدروکسی کلوروکین» می‌خورد، این اقدام «کاملاً بی‌مسئولیت» خواند.

به گزارش فارس، هیدروکسی کلوروکین، یک داروی ضد مالاریا است که برخی بر خلاف شواهد علمی ادعا کرده‌اند که ممکن است بیماری کرونا را درمان کند.

به گزارش وبگاه «ایندیپندنت»، بایدن این اقدام ترامپ را با اظهارات گذشته او در جریان یک نشست خبری در کاخ سفید درباره تزریق مواد ضد‌عفونی مقایسه کرد و گفت: «این (صحبت‌های ترامپ) مانند صحبت او بود که می‌گفت: اگر کلوراکس (ماده ضد‌عفونی کننده) به خونتان تزریق کنید، ممکن است درمان شوید.» وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: «مرد! دست بردار! او دارد چکار می‌کند؟»

وی همچنین در ادامه انتقاد‌های خود از ترامپ گفت: «هیچ پزشکی به طور جدی نمی‌گوید که از این دارو استفاده کنید.»

دونالد ترامپ روز دوشنبه به خبرنگاران گفته بود که از ۱۰ روز پیش داروی ضد مالاریای «هیدروکسی کلوروکین» را برای مقابله با ویروس کرونا استفاده کرده است.

رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه همچنین گفت که کارمندان بخش درمان و پزشکانی که در حال حاضر در بیمارستان‌ها برای مقابله با ویروس کرونا هستند از این قرص می‌کنند.

به نوشته یاهو نیوز، سازمان غذا و دارو آمریکا تأیید کرد که داروی هیدروکسی کلوروکین برای درمان بیماری لوپوس یا سل پوستی و همچنین یک داروی پیشگیری از مالاریا است.

بایدن در ادامه این مصاحبه ضمن اینکه تصمیم ترامپ برای مصرف این دارو را بی‌مسئولیتی خواند، گفت: «صحبت‌های یک رئیس‌جمهور مهم هستند. شما همچنین شنیدید که معاون رئیس‌جمهور نیز دیروز یا امروز گفت که من (از این دارو) مصرف نمی‌کنم. این واقعاً بی‌مسئولیتی است و نتیجه عکس خواهد داد. هیچ کمکی نخواهد کرد. اما رئیس‌جمهور تصمیم گرفته که این موضوع یک پاسخ است.»

نظرات بینندگان