arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۱۷۸۰
تعداد نظرات: ۱۰ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱ : ۰۹ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹

نماینده شاهرود در مجلس یازدهم: سردار سلیمانی به من گفت بهترین فرد برای اداره کشور در وضعیت فعلی، قالیباف است

سیدکاظم موسوی منتخب مردم اردبیل گفت: اگر بپرسید ما امروز سلیمانی دوم در کشور داریم؟ میگویم بله دومین آن، آقای قالیباف است، پس چرا باید ایشان را تضعیف کنیم؟ علی اصغر خانی منتخب مردم شاهرود هم گفت: شخصا از سردار سلیمانی پرسیدم و گفتند که بهترین فرد برای اداره کشور در وضعیت فعلی، آقای قالیباف است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم نوشت: نشست هم‌افزایی برای مجلس قوی و کارآمد صبح سه شنبه در شرایطی با حضور قریب به ۲۰۰ نفر منتخبان مجلس یازدهم برگزار شد که اکثریت نمایندگان آتی مجلس بر این باور بودند که حضور قالیباف در جایگاه ریاست مجلس، خانه ملت را به جایگاه اصلی خود باز خواهد گرداند.

نشست هم افزایی مجلس قوی و کارآمد صبح سه شنبه با حضور ۱۹۲ از منتخبان مجلس یازدهم برگزار شد. جمعی از افراد حاضر به ایراد سخنانی کوتاه پرداختند.

علی جدی منتخب مردم شیروان در مجلس یازدهم به عنوان اولین سخنران این نشست، طی سخنانی اظهار داشت: کسانی که در هیات رئیسه انتخاب می شوند از بالا به پایین به نمایندگان نگاه نکنند. مجلس به دلیل عملکرد گذشته از راس امور پایین اومد.

وی با بیان اینکه چشم امید مردم به مجلس یازدهم است؛ گفت: انتظار داریم هیات رئیسه مجلس یازدهم مجلس را به جایگاه واقعی خودش برساند.

منتخب شیروان در مجلس یازدهم بیان کرد: در شرایطی که وارد چهل سال دوم انقلاب می شویم لازم است که مجلس در حوزه شفافیت پیشتاز باشد چرا که یکی از مشکلات کشور همین عدم شفافیت است.

* مجلس یازدهم گفتمان انقلابی را اولویت قرار دهد

سارا فلاحی منتخب مردم ایلام در مجلس یازدهم دومین سخنران این نشست هم اندیشی بود. وی در بخشی از اظهارات چند دقیقه ای خود خاطرنشان کرد: ما در یکی از مهم‌ترین برهه های تاریخ قرار داریم و مجلس یازدهم می تواند در جایگاه خوبی قرار بگیرد.

فلاحی گفت: این مجلس حتما باید گفتمان انقلابی گری را در اولویت قرار دهد.

وی افزود: بنده معتقدم ریاست مجلس یک پُست نیست بلکه یک فرد هماهنگ کننده است که باید جایگاه مجلس را بالا ببرد و شان نمایندگان را بالا ببرد.

منتخب مردم ایلام در مجلس یازدهم گفت: در مجلس هیچ کس از دیگری نماینده تر نیست و کسی که آن بالا می نشیند نباید نگاهی از بالا به پایین داشته باشد.

وی ادامه داد: در مجلس بانوانی هستند که اقتدار و توانایی لازم برای حضور در هیات رئیسه را دارند و این نماد توسعه و ترقی جامعه است.

فلاحی تاکید کرد: بنده بهترین گزینه ریاست مجلس یازدهم را آقای قالیباف می دانم.

* مردم ما مجلسی سلیمانی میخواهند

اقبال شاکری متخب مردم تهران در مجلس یازدهم نیز در این جلسه بیان کرد: با توجه به منابع طبیعی و نیروی انسانی که در کشور داریم میتوانیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم.

وی گفت: این مجلس عصاره خواسته های مردم است و لاجرم باید شفاف و فساد ستیز شود و جهت تحقق خواسته ها و مطاالبات مردم باید یک هیات رئیسه قدرتمند داشته باشیم.

شاکری گفت: مردم ما امروز مجلسی سلیمانی می خواهند و این مجلس می تواند چنین باشد.

* رئیس مجلس نماد هویت ۲۹۰ نماینده است

در ادامه حسن شجاعی علی آبادی منتخب مردم ابهر در مجلس یازدهم طی سخنانی اظهار داشت: قرار بر این شد که اعضای هیات اجرایی فراکسیون، حمایتی از هیچ کدام از افرادی که برای هیات رئیسه اعلام آمادگی کردند نداشته باشند.

وی گفت: هیات رئیسه و رئیس مجلس باید نظارت داشته باشند تا مجدداً شان و جایگاه مجلس به راس امور برگردد.

شجاعی تصریح کرد: در دولت، رئیس و مرئوس وجود دارد، اما در مجلس رئیس مجلس نماد هویت ۲۹۰ نفر نماینده است و باید بتواند در راستای جلب نظر نمایندگان کوشا باشد.

منتخب مردم ابهر در مجلس یازدهم گفت: هیات رئیسه باید بتواند رابطه دولت و مجلس را در خوف و رجا قرار دهد تا همکاری های لازم بین این دو قوه انجام شود.

سخنرانی بعدی این نشست عبدالرضا مصری منتخب مردم کرمانشاه در مجلس یازدهم بود. وی با تاکید بر اینکه شفافیت یکی از کارهای لازم در مجلس است، گفت: نظارت بر نمایندگان باید در طول چهار سال فعالیت مجلس شورای اسلامی باشد و نه پایان دوره.

* چرا قالیباف باید تضعیف شود؟

در ادامه سیدکاظم موسوی منتخب مردم اردبیل در مجلس یازدهم نیز طی سخنانی بیان کرد: علی رغم اینکه دوستان دیگری که هستند هم صلاحیت و توانایی های لازم را دارند، اما آقای قالیباف را همه شما می شناسید و توانایی های وی فاصله معنا داری دارد.

وی گفت: اگر بپرسید ما امروز سلیمانی دوم در کشور داریم؟ میگویم بله دومین آن، آقای قالیباف است، پس چرا باید ایشان را تضعیف کنیم؟

* امروز نزدیکترین چهره به سردار سلیمانی قالیباف است

علی اصغر خانی منتخب مردم شاهرود در مجلس یازدهم نیز در این نشست گفت: با وضعیت فعلی مجلس و اقداماتی که مجلس دهم داشته، قطعا آقای قالیباف که از پایین تا بالای نظام را کار کرده و امتحانش را پس داده است می تواند بهترین گزینه باشد.

وی گفت: ایشان در نیروی انتظامی و مجلس کارآمدی بالایی داشته و رضایت از عملکردشان بالا است.

خانی تصریح کرد: بوستان ولایت که از بوستان های بزرگ کشور است و فاصله جنوب و شمال تهران را حداقل کرده، یکی از کارهای مهم آقای قالیباف است.

وی افزود: کسی که از نظر فکری نزدیکترین چهره به سردار سلیمانی بوده و هست، آقای قالیباف است.

خانی گفت: شخصا از سردار سلیمانی پرسیدم و گفتند که بهترین فرد برای اداره کشور در وضعیت فعلی، آقای قالیباف است.

منتخب مردم شاهرود در مجلس یازدهم بیان کرد: امیدواریم با رای بالایی به عنوان رئیس مجلس انتخاب شود و مجلسی کارآمد و و قوی داشته باشیم.

* اولویت اصلی کشور در حوزه های اقتصادی و اجرایی است

در ادامه این نشست محمدرضا پورابراهیمی منتخب مردم کرمان در مجلس یازدهم نیز طی سخنانی اظهارداشت: در دیداری که با سردار سلیمانی داشتم، گفتند اولویت اصلی ما در حوزه اقتصادی و اجرایی است.

وی گفت: ما جمع بندی که داریم این است که آقای قالیباف به عنوان یک مدیر جهادی است که می تواند برای کشور مفید باشد.

پورابراهیمی گفت: با آیت الله خاتمی صحبتی داشتم و ایشان هم این موضوع را تاکید کردند که اقای قالیباف گزینه اصلح است و امیدواریم حضور این فرمانده عزیز را بتوانیم در ریاست مجلس یازدهم داشته باشیم.

وی ادامه داد: همزمان با سفر آقای قالیباف به کرمان در روز قدس امسال، سردار معروفی از فرماندهان دوران جنگ گفتند که جریان و عقبه سپاه نیازمند حضور آقای قالیباف است.

منتخب مردم کرمان در مجلس یازدهم گفت: همه قابل احترام هستند ولی وقتی توصیه سردار سلیمانی، علما و دلسوزان را می بینیم به نظرم باید توجه کنیم به این مطلب که شخص مناسب برای ریاست مجلس چه کسی می تواند باشد.

* مجلس یازدهم می تواند الگویی برای مجالس آینده باشد

در ادامه این نشست امیرحسین قاضی زاده منتخب مردم مشهد در مجلس یازدهم نیز تصریح کرد: امام راحل گفتند که مرکز همه امور مجلس است. در شروع گام دوم ما به یک تحول پایه ای و اساسی نیاز داریم.

وی گفت: مجلس یازدهم اولین مجلس گام دوم انقلاب است که می تواند در صورت عملکرد مناسب الگویی برای مجالس دیگر باشد.

قاضی زاده تصریح کرد: کارآمدی مجلس کارآمدی کشور است و امیدواریم با ریاست آقای قالیباف به عنوان یک دلداده رهبری مجلس قوی داشته باشیم.

* شهرداری تهران در زمان قالیباف از سالم ترین دستگاه های کشور بود

رجب رحمانی منتخب مردم قزوین در مجلس یازدهم نیز در این نشست با تاکید بر اینکه مجلس عصاره ملت است‌، گفت: بر اساس گزارش های رسمی دستگاه های نطارتی و اطلاعاتی؛ یکی از سالم ترین دستگاه های کشور شهرداری در زمان آقای قالیباف بوده است.

* باید از چهره های خدوم انقلاب مراقبت کرد

همچنین محمد وحیدی منتخب مردم بجنورد در مجلس یازدهم نیز گفت: متاسفانه کم لطفی های بسیاری در این چند روز به آقای قالیباف شد که جای گله مندی دارد.

وی گفت: باید از چهره های خدوم انقلاب مراقبت و محافظت کرد. امیدواریم تصمیم نهایی هیات رئیسه طوری باشد که نیاز به مطرح شدن افراد مختلف نباشد و یک نفر نهایتا معرفی شود.

* نیازمند هیات رئیسه قوی و کارآمد هستیم

در ادامه این نشست میرتاج الدینی منتخب مردم تبریز در مجلس یازدهم هم بیان کرد: ما دو حوزه نظارت و قانونگذاری در مجلس داریم که مجلس دهم در حوزه نظارتی آن کارآمد نبود.

وی گفت: مجلس یازدهم باید برنامه محور و مساله محور باشد و البته خط مشی انقلابی و جهادی داشته باشد.

میرتاج الدینی گفت: جهت تحقق اهداف خود در مجلس نیازمند یک هیات رئیسه قوی و کارآمد هستیم.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۱۷
غیر قابل انتشار: ۴
محسن جان انصاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
9
باز شرو شد..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
7
بخت بازآید از آن در که یکی چون تو درآید
روی میمون تو دیدن در دولت بگشاید
صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را
تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید
قصد بی احترامی به آقای قالیباف ندارم لیکن سلیمانی را هزینه مبارزات درون وبرون جناحی نکنید فاصله ی او با دیگران فاصله ی اورست با تپه عباس آباداست.
شهروند ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
2
12
شهید سلیمانی خودشان دارای تریبون بودند و نیازی به سخنگو نداشتند
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
1
12
دورغ می گی هنوز نیامده کاسب کار شدی بگذار جات خشک بشه بعد شروع کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
1
11
خواهشاً بزارید کفن سردار بخشکه بعد دروغ به ایشان ببندید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
11
بهتره از شهدا خرج نکنیم و شان ایشان را رعایت کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
1
19
سردار سلیمانی به من گفت بهترین سید محمد خاتمی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
1
12
وقتی یکی نیست به راحتی میشه از اسمش سوء استفاده کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
3
15
منظورت آقاي چهار درصديه راستي وضعيت خانه هاي واگذارشده شهرداري تهران به كجا رسيد
م.ر.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۷
0
11
تا سردا در این دنیا بودند، چرا چنین نقل قولهایی از ایشان نمیشد؟
در کل تاریخ این شیوه بوده و خواهد بود. چون هدف نقل قول نیست بلکه اهداف سیاسی است.
نظرات بینندگان