arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۴۵۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۲۲ - ۲۰ خرداد ۱۳۹۹
سازمان ملی تحقیقات اقتصادی آمریکا؛

اقتصاد آمریکا از ماه فوریه رسما وارد رکود شد

سازمان ملی تحقیقات اقتصادی آمریکا طی گزارشی اعلام کرد: در ماه فوریه و زمانی که دولت آمریکا اعمال محدودیت در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی را آغاز کرد اقتصاد آمریکا رسما وارد رکود شد. در این گزارش آمده است کمیته تاریخ‌نگاری چرخه تجاری مشخص کرده است که در فوریه سال ۲۰۲۰ روند انجام فعالیت‌های اقتصادی آمریکا به بیشینه خود رسید و در این ماه نزولی شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش اسپوتنیک، سازمان ملی تحقیقات اقتصادی آمریکا طی گزارشی اعلام کرد: در ماه فوریه و زمانی که دولت آمریکا اعمال محدودیت در فعالیت‌های اجتماعی و اقتصادی را آغاز کرد اقتصاد آمریکا رسما وارد رکود شد.

به گزارش فارس، در این گزارش آمده است کمیته تاریخ‌نگاری چرخه تجاری مشخص کرده است که در فوریه سال ۲۰۲۰ روند انجام فعالیت‌های اقتصادی آمریکا به بیشینه خود رسید و در این ماه نزولی شد.

این سازمان اعلام کرد: روند رشد ماهانه اقتصادی آمریکا ۱۲۸ ماه پیاپی ادامه داشته و در ماه فوریه به پایان رسیده است که البته این دوره طولانی‌ترین دوره رشد اقتصاد آمریکا از زمان ثبت آن در سال ۱۸۵۴ تاکنون به شمار می‌رود.

روز گذشته هم بانک جهانی طی گزارشی اعلام کرد که انتظار می‌رود، اقتصاد جهان برای سال ۲۰۲۰ رشد منفی ۵.۲ درصدی را تجربه کرده و به عمیق‌ترین رکود از جنگ جهانی دوم به بعد دچار شود.

دلیل این کاهش رشد و رکود شیوع ویروس کرونا و متعاقب آن اقدام دولت‌ها در محدود کردن حضور اجتماعی و اقتصادی افراد برای کنترل این بیماری بوده است.

انتظار می‌رود، اقتصاد آمریکا در سال ۲۰۲۰ رشد منفی ۶.۱ درصدی را تجربه کند و این در حالی است که پیش‌تر انتظار می‌رفت اقتصاد آمریکا ۷.۹ درصد رشد را به ثبت برساند.

نظرات بینندگان