arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۴۹۰۸
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۷ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۹

معاون استاندار: پساب تهران تا دهه فجر به دشت ورامین می‌رسد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: طرح انتقال پساب تهران به دشت ورامین به عنوان یکی از پروژه‌های اساسی تزریق مصنوعی به سفره‌های زیرزمینی دشت ورامین است که تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: طرح انتقال پساب تهران به دشت ورامین به عنوان یکی از پروژه‌های اساسی تزریق مصنوعی به سفره‌های زیرزمینی دشت ورامین است که تا دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش تسنیم، محمد تقی‌زاده امروز در حاشیه نشست بررسی مشکلات شهرستان‌های دشت ورامین که با حضور فرمانداران ورامین، پیشوا و قرچک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این نشست مسائلی که در حوزه‌های زیرساختی و عمرانی وجود داشت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان‌ها باید از نزدیک در جریان مسائل شهرستان‌ها قرار گیرند تا با تعامل و تبادل اطلاعاتی که بین مجموعه مدیران انجام می‌شود، بتوانند مسائل مربوط به شهرستان‌ها را برطرف کنند.

معاون امور عمرانی استاندار تهران بیان کرد: بحث‌های مختلفی در زمینه حمل و نقل، راه و همچنین آب در حوزه کشاورزی و شُرب نیز مطرح شد، همچنین موضوع انتقال پساب تهران، فرونشست زمین، تشکیل خطوط ریلی و راه‌های شهرستان‌ها از جمله مسائل مهّمی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

تقی‌زاده با اشاره به انتقال پساب تهران به دشت ورامین افزود: امیدواریم طرح انتقال پساب تهران به دشت ورامین که به عنوان یکی از پروژه‌های اساسی تزریق مصنوعی به سفره‌های آب زیرزمینی دشت ورامین است، تا دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

وی همچنین تصریح کرد: یکی از مشکلات اساسی به ویژه در دشت ورامین موضوع فرونشست زمین است که امیدواریم بتوان با اجرای این پروژه از آن جلوگیری کرده و به سفره‌های آب زیرزمینی تزریق کنیم که با این کار بخش قابل توجهی از آب مصارف بخش کشاورزی و همچنین فضای سبز شهری از انتقال پساب تأمین و اجرا می‌شود که می‌تواند اقدامی اساسی در این منطقه باشد.

معاون‌ هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران سپس با اشاره به تکمیل خطوط ریلی دشت ورامین بیان کرد: تکمیل خطوط ریلی و انتقال و جابه جایی مسافر از اولویت‌های مهّمی است که 5 زیرگذر در مسیر قرچک تا پیشوا قرار دارد و مقرر شده شرکت راه آهن تا پایان سال نسبت به اجرای آن اقدام کند.

تقی‌زاده در ادامه به مسائل راه‌های دشت ورامین نیز اشاره کرد و افزود: اجرای کمربندی سوم که قطعه چهارم آن در شهرستان ورامین و بخشی از آن نیز در شهرستان پیشوا قرار دارد می‌تواند به توسعه این شهرستان‌ها کمک‌ کند که امیدواریم تا پایان آبان‌ماه به بهره‌برداری برسد.

وی ادامه داد: البته در این راستا اقدامات دیگری مثل راه ورامین_آب باریک و ادامه کمربندی جنوبی قرچک که به ورامین متصل می‌شود نیز از جمله مسائلی بود که تصمیماتی در مورد آن‌ها گرفته شد.

معاون‌ هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: سعی شد در این جلسه به حوزه‌های زیرساختی شهرستان‌های دشت ورامین تأکید شود که در حوزه آب، برق، راه‌های دسترسی، راه‌های درون‌شهری و حمل و نقل عمومی مورد تأکید قرار گرفت.

تقی‌زاده همچنین با اشاره به تأمین زیرساخت‌های مناسب برای بخش روستایی گفت: بخش عمده‌ای از موضوعات این شهرستان‌ها در حوزه کشاورزی و دامپروری است که نیازمند توجه به امکانات و زیرساخت‌های روستایی است.

وی ادامه داد: تصمیماتی نیز در زمینه تخصیص اعتبارات از محل ارزش افزوده به روستاهای دارای دهیاری و فاقد دهیاری گرفته شد که در پروژه‌های اولویت‌دار روستاها استفاده شود، چرا که به منظور نگهداشت جمعیت در امر کشاورزی و دامپروری می‌تواند اثربخشی بیشتری داشته باشد.

معاون‌ هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: البته ارزش افزوده در شهرها نیز در حوزه زیرساختی استفاده می‌شود که می‌تواند کمبودهای شهرستان‌ها را جبران و مردم با آرامش بیشتری در محل سکونت خود زندگی کنند.

نظرات بینندگان