arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۴۹۳۱
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۹ - ۲۲ خرداد ۱۳۹۹

کاهش ۸۷ درصدی درخواست پناهندگی به اروپا

شمار درخواست‌های پناهندگی به اروپا در ماه آوریل شاهد کاهش ۸۷ درصدی در قیاس با آغاز سال جاری میلادی بود. دفتر حمایت از پناهجویان اروپا طی بیانیه‌ای با اعلام این خبر گزارش داد که علت این کاهش محدودیت‌های صورت‌گرفته در حمل‌ونقل و همچنین بسته بودن مرز‌ها در اثر شیوع ویروس کرونا بوده است. در این گزارش آمده است: در ماه آوریل، هشت هزار و ۷۳۰ درخواست پناهندگی در اتحادیه اروپا، نروژ و سوئیس ثبت شد که پایین‌ترین رقم از سال ۲۰۰۸ به حساب می‌آید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شمار درخواست‌های پناهندگی به اروپا در ماه آوریل شاهد کاهش ۸۷ درصدی در قیاس با آغاز سال جاری میلادی بود.

به گزارش ایلنا، دفتر حمایت از پناهجویان اروپا طی بیانیه‌ای با اعلام این خبر گزارش داد که علت این کاهش محدودیت‌های صورت‌گرفته در حمل‌ونقل و همچنین بسته بودن مرز‌ها در اثر شیوع ویروس کرونا بوده است.

در این گزارش که امروز -‌پنج‌شنبه- منتشر شد آمده است: «در ماه آوریل، هشت هزار و ۷۳۰ درخواست پناهندگی در اتحادیه اروپا، نروژ و سوئیس ثبت شد که پایین‌ترین رقم از سال ۲۰۰۸ به حساب می‌آید.»

در این بیانیه آمده است که این رقم در مقایسه با دوران پیش از شیوع ویروس کرونا، ماه‌های ژانویه و دسامبر و فوریه، شاهد کاهش ۸۷ درصدی بوده است، اما انتظار می‌رود که این میزان در ماه‌های گذشته بار دیگر افزایش یابد.

نظرات بینندگان