arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۵۴۲۹
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۳ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

بیانیه سیبچه در رابطه با مسدود شدن بخشی از اکانت ها توسط اپل

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بیانیه سیبچه در رابطه با مسدود شدن بخشی از اکانت ها توسط اپل

سیبچه اولین اپ استور ایرانی آی او اس پس از محدودیت های جدید اپل بیانیه زیر را منتشر کرد:

همراهان عزیز سیبچه
در طی دو هفته اخیر برای کمتر از ده درصد از کاربران مشکلاتی در استفاده از سیبچه به وجود آمده بود. سیبچه ضمن ابراز تأسف از اين مشکلات، خود را ملزم به ارائه توضيحاتي به خانواده بزرگ کاربران عزیز سیبچه مي‌داند:

شرکت اپل با اجرای الگوریتم های جدید و پیشرفته در شناسایی نحوه ساخت و بهره برداری از اکانت ها، بخشی از کاربران سیبچه را شناسایی کرده و اقدام به مسدود سازی اپلیکیشن های آن ها نمود. شناسایی اکانت ها فقط محدود به شرکت سیبچه نبوده و تعداد زیادی از فعالین داخلی و بین المللی که از روش های مشابه برای ارائه خدمات خود استفاده می کردند نیز مورد هدف این الگوریتم ها قرار گرفتند.

تیم سیبچه جهت روشن شدن ابعاد و زواياي نحوه شناسایی اکانت ها و استفاده از همه ظرفیت ها برای بازگردانی اکانت های کاربران قبلی به مدت ۵ روز فروش اشتراک به کاربران جدید را متوقف کرد.

پس از تحقیقات اولیه و بررسی کارشناسان فنی و توسعه دهندگان سیبچه مشخص شد مشکل در شناسایی الگوهایی در نحوه تامین و ساخت اکانت ها توسط شرکت اپل به وجود آمده است. پس از این اتفاق سیبچه نسبت به ایجاد هرگونه الگوی قابل شناسایی احتمالي حساسيت داشته و به دقت آن را بررسي و براي جلوگيري از تكرار امکان شناسایی اکانت ها دستور العمل های سختگیرانه ای را تدوین و اجرا کرد که مستمرا در حال بروزرسانی می باشند.

چالش مهم دیگر تیم فنی سیبچه ارائه ساز و کاری برای بازگردانی اکانت های شناسایی شده توسط اپل، به کاربران بود. برای پیشگیری از تاخیر در برطرف کردن مشکلات کاربران، از ساز و کار موجود در فروش اکانت ها همراه با ارسال کد تخفیف استفاده شد. لازم به ذکر است فرآیند خرید اشتراک مجدد فقط برای عبور از پروسه فنی و انتقال به به اشتراک جدید بود. کدهای تخفیف برای بیش از ۸۰٪ کاربران امکان دریافت اشتراک رایگان را فراهم می کرد. شایان توجه است که میزان باقی مانده از اشتراک مسدود شده کاربران توسط اپل نیز، به اشتراک جدیدشان در قالب بسته های رایگان تمدید اضافه خواهد شد.

گذشته از ضرر بزرگی که سیبچه برای تامین هزینه ثبت مجدد اکانت ها به اپل پرداخت کرد؛ این اتفاق از چند جنبه بسیار ناراحت کننده بود که مهمترین آن نارضایتی عده ای از کاربران عزیزی بود که درگیر این اتفاق بوده اند.

سیبچه به عنوان با سابقه ترین اپ استور آی او اس ایران رضایت کاربران را به عنوان یک اصل اساسي در نظر داشته و هم اکنون نیز پایداری برنامه های کاربران اولویت اول این شرکت است. در همين راستا سیبچه از ابتداي فعاليت خود، حساسيت ویژه‌ای در نحوه تامین و ساخت اکانت‌ها داشته که باعث شده تا بیش از یک میلیون کاربر بتوانند برنامه‌های کاربردی خود را به صورت پایدار و در امنیت کامل استفاده کنند.
از حمایت ها و همراهی شما متشکریم.
روابط عمومی شرکت سیبچه

 

نظرات بینندگان