arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۵۴۸۹
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۷ - ۲۵ خرداد ۱۳۹۹

پلیس راهور: بیش از نیمی از تصادفات پایتخت در بزرگراه‌ها رخ داده

سردار محمدرضا مهماندار رییس پلیس راهور تهران بزرگ، با اشاره به آمار ارائه شده از سوی مرکز فرماندهی کنترل هوشمند پلیس راهور پایتخت گفت: برابر این آمار بیش از نیمی از تصادفات در بزرگراه‌های شهر تهران اتفاق ‌افتاده‌ است و بزرگراه آزادگان، امام رضا(ع)، بسیج و تونل توحید بیشترین محدوده‌های پرتصادف را داشته‌اند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت که بیش از نیمی از تصادفات پایتخت در بزرگراه‌ها رخ داده است.

به گزارش ایسنا، سردار محمدرضا مهماندار با اشاره به آمار ارائه شده از سوی مرکز فرماندهی کنترل هوشمند پلیس راهور پایتخت گفت: برابر این آمار بیش از نیمی از تصادفات در بزرگراه‌های شهر تهران اتفاق ‌افتاده‌ است و بزرگراه آزادگان، امام رضا(ع)، بسیج و تونل توحید بیشترین محدوده‌های پرتصادف را داشته‌اند.

وی ادامه داد: همچنین این نکته قابل توجه است که ۴۵ درصد از افراد فوتی به دلیل عدم توجه به جلو دچار حادثه شده اند. همچنین ۲۷ و ۲۲ درصد تصادفات منجر به فوت به ترتیب بین ساعات ۱۴ تا ۲۰ و ۲۰ تا ۲۴ نیمه شب رخ داده‌اند.

مهماندار درباره استفاده از مسیریاب ها در رانندگی نیز گفت: مسیرباب ها مخصوصا اگر راهنمای صوتی‌شان فعال باشد می‌توانند در رانندگی مطمئن و بی‌خطر نقش به‌سزایی داشته باشند و اخیرا نیز در تفاهم با یکی از مسیریاب‌ها شرایطی ایجاد شد تا حدود ۱۲۵۰ نقطه در پایتخت که قبلا تصادفات رانندگی در آن رخ داده و اصطلاحا پرتصادف محسوب می‌شوند روی نقشه نمایش داده شود تا رانندگان درآن محدوده احتیاط بیشتری کنند.

نظرات بینندگان