arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۵۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۶ - ۲۸ خرداد ۱۳۹۹

تعبیر خواب مار از نظر معبران

تعبیر خواب مار چیست؟ اگر خواب مار ببینید چه حالی خواهید داشت؟ می‌ترسید؟ وحشت زده از خواب می‌پرید؟ خواب دیدن را می‌توان یکی از مرموز‌ترین و جالب‌ترین رخداد‌های زندگی هر فردی دانست. برخی افراد هر شب خواب می‌بینند، برخی در طول یک وعده خواب چندین رویا و کابوس را تجربه می‌کنند و برخی به ندرت خواب می‌بینند. اما ماجرای خواب مار از پر مفهوم‌ترین خواب‌های جهان است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اگر خواب مار ببینید چه حالی خواهید داشت؟ می‌ترسید؟ وحشت زده از خواب می‌پرید؟ خواب دیدن را می‌توان یکی از مرموز‌ترین و جالب‌ترین رخداد‌های زندگی هر فردی دانست. برخی افراد هر شب خواب می‌بینند، برخی در طول یک وعده خواب چندین رویا و کابوس را تجربه می‌کنند و برخی به ندرت خواب می‌بینند. اما ماجرای خواب مار از پر مفهوم‌ترین خواب‌های جهان است.


به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، شاید اغراق نباشد اگر بگوییم دیدن خواب مار از پیچیده‌ترین مفاهیم جهان محسوب می‌شود. برای مثال از رنگ مار تا نحوه برخورد آن مثلا نیش زدن یا آرام بودنش تعابیری متفاوت دارد.

بیشتر بدانید:

بسیاری از انسان‌ها در حالت عادی از مار می‌ترسند یعنی اگر با یک مار واقعی و حتی مار آبی و غیر سمی مواجه شوند فرار می‌کنند، اما در دنیای خواب ما ناهشیارانه رفتار‌هایی متفاوت در پیش می‌گیریم و شاید واکنشی غیرمنتظره داشته باشیم.

 

تعبیر پر تکرار مار و ثروت
بسیاری از افراد و بهتر است بگوییم قدیمی‌تر‌ها معتقدند دیدن مار درخواب یعنی دستیابی به گنج و ثروت. درواقع اگر خواب مار دیده باشید باید منتظر ثروتی قابل توجه باشید. بر اساس شواهد تاریخی ریشه این عقیده به ماجرای قدیمی مار و گنج باز می‌گردد. یعنی ایده‌ای که معتقد است هر کجا ماری حضور دارد به معنای محافظت مار از گنجی عظیم است.


چرا خواب مار می‌بینم؟
مار و دشمن مرموز
برخی دیگر معتقدند وجود مار در خواب یعنی یک انسان خوش خط و خال و موزی در پی فریب دادن شما و یا سوء استفاده از شما است. درواقع این افراد مار را به فردی چند رنگ و نیش مار را به زخم زبان‌ها و فشار‌های کلامی وی تعبیر می‌کنند. برهمین اساس افراد زیادی معتقدند کشتن مار خوش خط و خال به معنای پیروزی بر نیرنگ است.

 

هر ماری مفهوم خاص خود را دارد


طبعیتا انتظار نداریم که در خواب مار شناس شوید و انواع مار را از بین صد‌ها هزار مار تشخیص دهید، اما می‌توانید بین مار‌های شناخته شده، تمایز قائل شوید چرا که برخی منابع تاکید دارند نوع مار خواب شما در تعبیر موثر است.


برای مثال مار‌های بزرگ مانند مار بوا نشانه موانع انسانی و محیطی سر راه تحقق آرزو‌های شماست. این در حالی است که مار‌های سمی و زهرآگین‌تر مانند مار کبرا و زنگی نمادی از ارتباط شما با افراد خطرناک هستند. برخی معتقدند مار کبرا می‌تواند نشانه‌ای از ضعف عزت نفس باشد.


دیدن خواب مار در حالتی که تعداد آن‌ها زیاد می‌باشد یعنی مراقب دوستان باشید. دیدن مار ماهی در خواب تعبیر از بهبودی سریع یک بیماری دارد. در صورتی که ببینید مار ماهی در دست گرفته اید یعنی شانس بزرگی در راه است. اما اگر مار ماهی را در حالت مرده ببینید یعنی می‌توانید از خود دفاع کنید.


دیدن مار در خواب نشانه مشاجره و خیانت نیز می‌تواند باشد و این که باید مراقب دشمنان خود باشید. هم چنین اگر خواب ماری را دیدید که در قفس است یعنی شخصی بد در اطراف شما کمین کرده است.

 

تعبیر خواب مار از دید حضرت یوسف


بر اساس گفتار‌های حضر یوسف، دیدن مار بلائی است که از دشمن به فرد می‌رسد که باعث دشمن شادی می‌شود. دیدن بیرون آمدن مار از شکم فرزند دشمنی را نشان می‌دهد و دیدن نیش خوردن از مار به مفهوم نیش و آسیب دیدن از رقبا است. دیدن مار بزرگ نشانه‌ای از دشمن بزرگ است.

چرا خواب مار می‌بینم؟

نظر امام جعفر صادق (ع) درباره خواب مار


از دید امام جعفر صادقدیدن مار درخواب ده وجه است:


اول: دشمن پنهان. دوم: زندگانی. سوم: سلامتی. چهارم: پادشاهی. پنجم: سپه سالاری. ششم: دولت، هفتم: زن. هشتم: مراد. نهم: پسر. دهم: سیلاب.

 

نظر منوچهر مطیعی تهرانی درباره مار
منوچهر مطیعی است که سال‌ها تحقیق و مطالعه‌ی کتاب‌های تعبیر خواب از جمله تعبیر خواب ابن سیرین و بسیاری کتاب‌های ایرانی، عربی و اسلامی کرده معتقد است مار، خطر یا دشمن خانگی است. خطری که بدون اطلاع قبلی و بی آنکه انتظارش را داشته باشید و حدس بزنید چه می‌شود و چه کسی در کمین شماست به سراغتان می‌آید و دشمنی است زیبا و قشنگ و خوش نقش و نگار و دل فریب که که زیر سر یا در خانه شما هست و از وجودش بی اطلاع هستید.


اما این دشمن اگر فرصت بیابد نیش زهر آلود خودش را در تن شما فرو می‌برد. برخی نوشته اند، مار ثروت است و دارائی نهفته و موجود که در این مورد نیز شما از وجودش بی خبرید. مار دشمنی است زیبا و خوش نقش و نگار و دل فریب و آرام که بی صدا می‌آید و زهرش را می‌ریزد و می‌رود. چنین موجودی می‌تواند یک زن زیبا نیز باشد. زنی که در عین دولت داشتن خطرناک است و در عین خطرناک بودن دوست داشتنی است. در خواب خیره نگریستن به چشم مار را درست ندانسته اند. چندین حیوان و جانور هستند که در خواب به چشم آن‌ها خیره شدن خوب نیست از آن جمله است مار. اگر دیدید ماری را کشتید بر دشمنی پیروز می‌شوید ولی به زودی ندامت و پشیمانی به سراغ شما می‌آید.

چرا خواب مار می‌بینم؟

نظر ابن سیرین درباره خواب مار
محمد ابن سیرین یکی از مشاهیر اهل علم و ادب است پدر او برده انس بن مالک بود، ابن سیرین در تعبیر خواب در جامعه بسیار شهرت داشت و مردم برای تعبیر خواب‌های خود به او رجوع می‌کردند. پیشه او بزازی بود و از تابعین مشهور است. تابعین افرادی هستند که پیامبر اسلام را ندیده، ولی با اصحاب او معاشرت داشته‌اند. ابن سیرین در رابطه با تعبیر خواب مار نظریه‌های مختلفی دارد:


_دیدن مار در خواب نشانه دشمننی خطرناک است


_تعبیر خواب مار می‌تواند مثبت و به معنای ارتباط با افراد صاحب نام باشد


_نبرد با مار به معنای جنگ با دشمن واقعی و حتی شکست دشمن است


دیدن مار در خانه دلیل دشمنی خانگی است


_ دیدن خوردن گوشت مار دلیل است که مال و اموال دشمن را به دست می‌آورید


_مار مرده نشانه رفع بلاست

چرا خواب مار می‌بینم؟

تعبیر خواب مار از دید خالد بن علی بن محد العنبری

در رابطه با تعبیرخواب مار می‌گویند: اگر در خواب مار ببینید یعنی شما دشمنی ثروتمند دارید. اگر ببینید که ماری را کشته اید یعنی بر دشمن خود غلبه می‌کنید. به گفته ایشان اگر در خواب ببینید که چندین مار وارد خانه شما شده و بدون این که آسیبی به شما برسانند آن جا را ترک کنند، نشانه این است که دشمنان شما از اقوام و خویشاوندان می‌باشند.


اگر در خواب دیدید که مار را به خانه آورده اید یعنی دشمن شما را فریب می‌دهد، اما اگر ببینید که مار را کشتید یعنی شما بر دشمن خود غلبه می‌کنید. یکی از دیگر تعبیر‌های خواب مار از نظر ایشان این است که می‌تواند به عداوت زن و فرزندان فرد بیننده خواب دلالت داشته باشد.

 

نطر جابر مغربی درباره مار
جابر مغربی در رابطه با دیدن مار بزرگ در خواب می‌گوید، اگر ببینید که مار بزرگ شما را بلعیده است یعنی دشمن شما را به هلاکت می‌رساند.

نظرات بینندگان