arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۵۷۳۹
تاریخ انتشار: ۱۶ : ۱۸ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۹

لبنان از دریافت اطلاعاتی درباره طرح حمله تروریستی به فرودگاه بیروت خبر داد

مدیر کل اداره امنیت عمومی لبنان از دریافت اطلاعاتی درباره نقشه حمله تروریستی به فرودگاه بین المللی بیروت خبر داد. سرلشکر ابراهیم در این دیدار تاکید کرد که اطلاعاتی درباره یک نقشه تروریستی برای حمله به فرودگاه بین المللی بیروت دریافت شده و این اطلاعات به طرف‌های ذیربط منتقل شده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

لبنان از دریافت اطلاعاتی درباره تلاش برای حمله تروریستی به فرودگاه بین المللی بیروت خبر داد.

به گزارش فارس، «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان امروز میزبان سرلشکر «عباس ابراهیم» مدیر کل سازمان امنیت عمومی لبنان بود.

به گزارش پایگاه خبری «النشره» سرلشکر ابراهیم در این دیدار تاکید کرد که اطلاعاتی درباره یک نقشه تروریستی برای حمله به فرودگاه بین المللی بیروت دریافت شده و این اطلاعات به طرف‌های ذیربط منتقل شده است.

این مقام امنیتی لبنان همچنین از اقدام برای تشکیل یک کمیته امنیتی اقتصادی به منظور حل بحران مالی و به خصوص کاهش ارزش پول ملی این کشور خبر داد و گفت: هدف این کمیته تلاش برای تثبیت نرخ ارز است و یک اتاق عملیات در فرماندهی کل امنیت عمومی برای پیگرد دلالان ارز تشکیل شده است.

لبنان از جمعه گذشته شاهد اعتراض‎هایی به وضعیت اقتصادی است که به خشونت و خرابکاری کشیده شده است و دیاب در واکنش به این حوادث اعلام کرد، دولت وی موفق عمل کرده و عده‌ای نمی‌توانند این موضوع را ببینند.

طی درگیری‌های میان نیرو‌های امنیتی و معترضان یکصد نفر از دو طرف مجروح یا مصدوم شدند.

نخست وزیر لبنان همچنین ضمن تأکید بر هشیاری مردم این کشور در برابر توطئه‌های احتمالی، رژیم صهیونیستی را عاملِ شورش‌های خشونت بار اخیر در لبنان دانست.

نظرات بینندگان