arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۵۷۶۰
تاریخ انتشار: ۱۳ : ۲۰ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۹

سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس: مهلت ۵ روزه برای ارائه مستندات استعلامات اعتبارنامه تاجگردون

حجت‌الله فیروزی گفت: جلسه امروز کمیسیون تحقیق از ساعت ۴ تا ۷:۲۰ به طول انجامید. دوستان مطالبشان را به صورت شفاهی بیان کردند و یکی از مدارکی که نامه وزارت اطلاعات و دارای طبقه‌بندی بود، ارائه کردند. نهایتاً قرار شد موارد اعتراضی را با توضیحات و مستندات به صورت مکتوب تا شنبه ۳۰ خرداد به کمیسیون ارائه کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سخنگوی کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی از برگزاری جلسه این کمیسیون برای بررسی اعتبارنامه تاجگردون با حضور معترضین و منتخب گچساران خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت‌الله فیروزی اظهار کرد: جلسه امروز کمیسیون تحقیق از ساعت ۴ تا ۷:۲۰ به طول انجامید. ابتدا چهار نفر از معترضین آقایان زاکانی، شریعتی، کریمی و شاکری در جلسه با اعضای کمیسیون تحقیق حضور یافتند و سه نفر از آن‌ها به مدت یک ساعت و پنج دقیقه مطالب خود را در هفت سرفصل بیان کردند و به سوالات اعضا پاسخ دادند. دوستان مطالبشان را به صورت شفاهی بیان کردند و یکی از مدارکی که نامه وزارت اطلاعات و دارای طبقه‌بندی بود، ارائه کردند. نهایتاً قرار شد موارد اعتراضی را با توضیحات و مستندات به صورت مکتوب تا شنبه ۳۰ خرداد به کمیسیون ارائه کنند.

نماینده مردم فسا در مجلس ادامه داد: بعد از معترضین آقای تاجگردون نیز در جلسه کمیسیون تحقیق حضور پیدا کرد و به مدت یک ساعت و ۳۵ دقیقه به سوالات پاسخ داد. عناوین اعتراضی به اعتبارنامه ایشان بیان شد تا آقای تاجگردون هم توضیحات خود را ارائه کرد. با توجه به اینکه پاسخ‌های ایشان هم شفاهی بود قرار شد مطالب و توضیحاتشان را مستند و مکتوب به کمیسیون تحقیق ارائه کنند.

فیروزی یادآور شد: همچنین کمیته پنج نفره‌ای متشکل از بنده و آقایان میرتاجدینی، احمدی، خانی و کاظمی با مسئولیت آقای میرتاجدینی تشکیل شد که برای استفاده بیشتر از زمان قرار است در روز‌های آتی جلساتی را با شورای نگهبان داشته باشیم و موارد مورد اعتراض را با شورا مطرح کنیم و نهایتا آن را به کمیسیون تحقیق ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه احتمالا جلسه بعدی کمیسیون تحقیق یکشنبه آینده برگزار خواهد شد، گفت: ممکن است نیاز باشد طرفین در جلسه دیگری حضور یابند. همچنین برای تنظیم گزارش باشد سهم مشترکی بین اعضا ایجاد شود تا در مورد شیوه گزارش‌دهی به اتفاق نظر برسیم بنابراین احتمالا دو سه جلسه دیگر در این باره خواهیم داشت.

نظرات بینندگان