arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۵۷۹۸
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۲۲ - ۲۶ خرداد ۱۳۹۹

دادستان کرج: مجازات اعدام در انتظار عوامل حریق عمدی در البرز

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، گفت: طبق اخبار واصله از برخی مراجع، بیانگر عمدی بودن برخی از حریق‌های صورت پذیرفته در مناطقی از استان است و در صورتی که این اقدام به قصد مقابله با نظام باشد می‌تواند مصداق محاربه شناخته شود که در این صورت مجازات اعدام را برای مجرمان در پی خواهد داشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 حسن مددی در گفت‌وگوی خبری در خصوص حریق در برخی مناطق استان گفت: در این باره اخبار واصله از برخی مراجع بیانگر عمدی بودن برخی از حریق‌های صورت پذیرفته در مناطقی از استان است که بر این اساس افرادی اقدام به آتش زدن مزارع، مراتع، درختان و باغ‌های مردم می‌کنند.

به گزارش ایلنا، وی افزود: مطابق ماده ۶۷۵ قانون مجازات اسلامی، مجازات حریق عمدی توسط اشخاص بین ۲ تا ۵ سال حبس تعزیری است، همچنین با توجه به تبصره ۱ این ماده در صورتی که این اقدام به قصد مقابله با نظام باشد می‌تواند مصداق محاربه شناخته شود که در این صورت مجازات اعدام را برای مجرمان در پی خواهد داشت.

حسن مددی با هشدار به کلیه عوامل این آتش سوزی‌ها تصریح کرد: با توجه به اینکه این جرم جنبه عمومی دارد موضوع گذشت شاکی یا اشخاص موضوعیت ندارد اشد مجازات در انتظارات مرتکبان خواهد بود.

وی متذکر شد: دادستانی این تعرض به حقوق عمومی را تحمل نخواهد کرد و به کلیه مراجع انتظامی و اطلاعاتی استان دستور داده شده نسبت به شناسایی و بازداشت عوامل دخیل اقدام کنند که نتیجه اقدامات در آینده نزدیک به اطلاع عموم مردم استان خواهد رسید.

نظرات بینندگان