arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۵۹۱۴
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۴ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

شورای شهر سیاتل استفاده پلیس از گاز اشک آور و اسپری فلفل را ممنوع کرد

شورای شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا روز دوشنبه به اتفاق آراء به ممنوعیت استفادۀ پلیس از گاز اشک‌آور و اسپری فلفل رای داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شورای شهر سیاتل در ایالت واشنگتن آمریکا روز دوشنبه به اتفاق آراء به ممنوعیت استفادۀ پلیس از گاز اشک‌آور و اسپری فلفل رای داد.

به گزارش انتخاب، به نقل از یورو نیوز این ممنوعیت شامل برخی دیگر از ابزارهای مورد استفادۀ نیروهای پلیس برای کنترل جمعیت از جمله دستگاه‌های ایجاد شوک نیز می‌شود.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که استفاده مکرر از این ابزارها برای مقابله با اعتراضات مسالمت‌آمیز علیه نژادپرستی، بر آتش خشم معترضان علیه خشونت‌های پلیس افزود.

شورای شهر سیاتل در این مدت شکایات زیادی از شهروندان به دلیل آسیب‌هایی که در پی خشونت‌های پلیس بویژه در محله کپیتول هیل دیده بودند، دریافت کرده بود.

برخی از ساکنان این منطقه گفته بودند که شدت استفاده از گاز اشک‌آور گاه آنقدر زیاد بوده که آنها را مجبور کرده با وجود آنکه جزء معترضان نبوده‌اند، از خانه‌های خود خارج شده و به خیابان‌ها بیایند.

استفاده از گاز اشک‌آور و اسپری فلفل به‌ویژه به بسیاری از کودکان در این منطقه آسیب رسانده و باعث درد و ناراحتی بسیار در آنها شده است.

پیش از این در روز جمعه نیز یک قاضی فدرال حکم موقتی را مبنی بر ممنوعیت استفاده ماموران پلیس سیاتل از گاز اشک‌آور، اسپری فلفل و پرتابه‌های شیمیایی کف‌زا علیه معترضان صادر کرده بود.

در پی افزایش اعترضات علیه نژادپرستی در ایالات متحده آمریکا که جرقه آن با مرگ جورج فلوید در مینیاپولیس زده شد، گروهی از معترضان در شهر سیاتل بخش‌هایی از شهر در منطقه کپیتول هیل را به تصرف خود درآورده و حتی آنجا را منطقه‌ای خودمختار نامیدند.

این اقدام خشم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را در پی داشت.

نظرات بینندگان