arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۵۹۸۲
تاریخ انتشار: ۵۲ : ۱۸ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

برگزاری نشست وزرای دفاع ناتو به‌صورت مجازی

نشست وزرای دفاع ناتو با محور تحولات اخیر همه‌گیری کرونا، فعالیت‌های نظامی روسیه و حضور نیرو‌های ناتو در افغانستان و عراق از طریق ویدیو کنفرانس برگزار خواهد شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نشست وزرای دفاع ناتو با محور تحولات اخیر همه‌گیری کرونا، فعالیت‌های نظامی روسیه و حضور نیرو‌های ناتو در افغانستان و عراق از طریق ویدیو کنفرانس برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ینس استولتنبرگ، دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اعلام کرد: نشست وزرای دفاع ناتو در روز‌های ۱۷ و ۱۸ ژوئن ماه جاری از طریق ویدیوکنفرانس برگزار خواهد شد.

وی افزود، در این نشست که وزرای دفاع ۳۰ کشور عضو این نهاد در آن شرکت خواهند کرد، مسائلی، چون تحولات اخیر پاندمی کووید-۱۹، قدرت هسته‌ای روسیه و حضور نیرو‌های ناتو در افغانستان و عراق مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

استولتنبرگ همچنین با اشاره به این‌که ناتو در این روز‌ها با مشکلات جهانی مواجه شده است، گفت: به همین سبب ما نیز باید یک رویکرد جهانی را اتخاذ کنیم.

وی در ادامه با بیان این‌که وزاری دفاع عضو سازمان ناتو در این نشست موضوع قدرت هسته‌ای روسیه نیز ارزیابی خواهند کرد، گفت: فکر می‌کنم در این نشست بر سر برخی از تدابیر نظامی و سیاسی متوازن به توافق خواهیم رسید.

استولتنبرگ در خصوص حضور نیرو‌های ناتو در افغانستان، تأکید کرد: وضعیت نیرو‌های ناتو در افغانستان با توجه به تحولات اخیر در میدان به شکل خواهد گرفت. طالبان باید به وظایف و مسئولیت‌های برای رسیدن به صلح در افغانستان عمل کند.

دبیر کل ناتو در پایان درباره حضور نیرو‌های ناتو در عراق گفت: به حمایت از عراق در مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهیم.

نظرات بینندگان