arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۶۰۱۴
تاریخ انتشار: ۳۱ : ۲۱ - ۲۷ خرداد ۱۳۹۹

آمریکا: برای جلوگیری از پیروزی نظامی ارتش سوریه اقدام قاطع انجام می‌دهیم

نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد گفته رئیس‌جمهور کشورش برای جلوگیری از پیروزی نظامی ارتش سوریه اقدامات قاطعی انجام خواهد داد. کرافت در نشست شورای امنیت، دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه را به تلاش برای مانع‌تراشی در اقدامات سازمان ملل برای «احیای صلح در سوریه» متهم کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

«کلی کرافت»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه تأکید کرد کشورش روز چهارشنبه «گام‌هایی قاطع» برای جلوگیری از پیروزی نظامی ارتش سوریه برخواهد داشت.

به گزارش فارس، کرافت در نشست شورای امنیت، دولت «بشار اسد»، رئیس‌جمهور سوریه را به تلاش برای مانع‌تراشی در اقدامات سازمان ملل برای «احیای صلح در سوریه» متهم کرد.

وی گفت: «ما همچنان با هر گونه تلاش از سوی رژیم اسد و متحدانش برای توسل به نیروی نظامی، مانع‌تراشی یا تحریف اطلاعات جهت نادیده گرفتن اقدامات سازمان ملل در زمینه احیای صلح در سوریه مخالفت خواهیم کرد.»

کرافت در ادامه گفت: «امروز و فردا دولت ترامپ اقدامات قاطعی برای جلوگیری از دستیابی رژیم اسد به پیروزی نظامی برخواهد داشت تا رژیم سوریه و متحدانش را به سمت تلاش‌های نماینده ویژه سازمان ملل و روند سیاسی تحت رهبری سازمان ملل رهنمون کند.»

وی مدعی شد هدف ایالات متحده محروم کردن دولت سوریه از منابع مالی است.

نخستین مرحله تحریم‌های موسوم به «قانون سزار» علیه سوریه قرار است از فردا ۱۷ ژوئن آغاز شود. این قانون به دنبال اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه دولت سوریه و متحدان آن و شرکت‌ها و مؤسسات مرتبط با این کشور است.

کنگره آمریکا در تاریخ ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸ پس از سه سال کش و قوس بین دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات، طرح تحریم‌های خود علیه سوریه معروف به قانون «سزار» را به تصویب رساند.

نظرات بینندگان