arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۶۷۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۷ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۹

قیمت لوازم خانگی، امروز ۳۱ خرداد ۹۹

سامانه ۱۲۴ قیمت تلویزیون‌های ۴۳ اینچی تولید داخل را در محدوده سه میلیون و ۵۰۰ هزار تا هفت میلیون تومان اعلام کرده است. بررسی قیمت تلویزیون‌های موجود در بازار نشان می‌دهد عموما تلویزیون‌های ایرانی در همین محدوده قیمت عرضه می‌شوند. برای مثال یکی از پرفروش‌ترین‌ها تلویزیون ۴۳ اینچی جی‌پلاس مدل ۴۳JH۵۱۲N است که در بازار سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سامانه ۱۲۴ قیمت تلویزیون‌های ۴۳ اینچی تولید داخل را در محدوده سه میلیون و ۵۰۰ هزار تا هفت میلیون تومان اعلام کرده است. بررسی قیمت تلویزیون‌های موجود در بازار نشان می‌دهد عموما تلویزیون‌های ایرانی در همین محدوده قیمت عرضه می‌شوند. برای مثال یکی از پرفروش‌ترین‌ها تلویزیون ۴۳ اینچی جی‌پلاس مدل ۴۳JH۵۱۲N است که در بازار سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد.


به گزارش فرارو، قیمت لوازم خانگی در ماه‌های اخیر پابه‌پای دلار افزایش پیدا کرده و حالا برای خرید یک ماشین لباسشویی معمولی و بدون امکانات خاص باید حداقل پنج میلیون تومان هزینه کنید. تازه قیمت مدل‌های خارجی مثل ال جی و سامسونگ که این روز‌ها به سختی در بازار لوازم خانگی پیدا می‌شوند، به بالای ۱۳ میلیون تومان می‌رسد. در این بین سامانه ۱۲۴ متعلق به سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان برای کنترل قیمت‌ها، نرخ روز بازار برای لوازم خانگی را روزانه اعلام می‌‎کند.

البته آنچنان نمی‌توان به این قیمت‌ها امیدوار بود. چراکه سامانه ۱۲۴ صرفا سراغ یخچال فریزر‌‎های تکی، تلویزیون‌های ۴۳ و ۵۵ اینچی و ماشین‌های لباسشویی شش و هفت کیلوگرمی رفته است. بازه قیمت‌های اعلام شده هم به حدی بزرگ است که تقریبا همه محصولات را شامل می‌شود. این مورد در حالی است که پرفروش‌ترین تلویزیون‌های موجود در بازار مدل‌های ۴۹ یا ۵۰ اینچی هستند. ماشین‌های لباسشویی هشت کیلوگرمی بیشترین طرفدار را دارند و خریداران یخچال فریزر عموما به دنبال مدل‌های بالا‌پایین یا کمبی می‌گردند و کمتر کسی سراغ خرید یخچال تکی می‌رود.

یمت انواع ماشین لباسشویی شش کیلوگرمی
ماشین‌های لباسشویی با ظرفیت دیگ شش کیلوگرم در سامانه ۱۲۴ بین پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تا هفت میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. این مدل‌ها یکی از کوچکترین ماشین لباسشویی‌های موجود در بازار به حساب می‌آیند که بیشتر به درد خانواده‌های کم‌جمعیت یا حتی افرادی که تنها زندگی می‌کنند، می‌خورد. قیمت ماشین‌های لباسشویی شش کیلوگرمی در بازار حتی از بازه اعلام شده در سامانه ۱۲۴ کمتر است. مثلا ماشین لباسشویی شش کیلویی ایکس ویژن مدل XTW-۶۰۰B در بازار چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد. پاکشوما مدل WFU-۶۳۰۸ حدود شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و اسنوا مدل SWD-۱۶۴W در محدوده پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است. از آنجایی که این مدل ماشین‌های لباسشویی مشتری چندانی ندارند، فروشنده‌ها هم رغبتی به عرضه آن‌ها نشان نمی‌دهند. برای همین پیدا کردن آن‌ها در بازار چندان راحت نیست.


قیمت انواع ماشین لباسشویی هفت کیلوگرمی
انواع ماشین لباسشویی ساخت داخل با ظرفیت دیگ هفت کیلوگرم در سامانه ۱۲۴ متعلق به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در محدوده چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۱۱ میلیون تومان قیمت گذاری شده‌اند که تفاوت چندانی با قیمت ماشین لباسشویی‌های شش کیلوگرمی ندارد. این بازه قیمت عجیب و غریب آنقدر بزرگ است که تقریبا تمام ماشین لباسشویی‌های موجود در بازار را شامل می‌شود. هرچه باشد حداکثر قیمت اعلام شده در سامانه ۱۲۴ بیش از دو برابر حداقل قیمت است. از طرفی بررسی‌ها نشان می‌دهد ماشین لباسشویی‌های هشت کیلوگرمی بیشترین طرفدار را در بازار لوازم خانگی دارند و عنوان پرفروش‌ترین‌ها را به خود اختصاص داده‌اند، اما خبری از اعلام قیمت این محصولات در سامانه ۱۲۴ نیست. اگر سری به بازار لوازم خانگی بزنیم، می‌بینیم در بین مدل‌های هفت کیلوگرمی، ماشین لباسشویی پاکشوما مدل WFU-۷۳۴۲۲ یکی از پرفروش‌هاست که تقریبا شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارد. آبسال مدل REN۷۰۱۲ حدود شش میلیون تومان است و کرال مدل MFW ۲۷۲۰۱ تقریبا شش میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد. اگر بخواهید سراغ مدل‌های خارجی بروید، باید روی ارقام بالای ۱۳ میلیون تومان حساب باز کنید. مثلا ماشین لباسشویی هفت کیلوگرمی سامسونگ مدل J۱۲۵۴ در بازار حدود ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ماشین لباسشویی هفت کیلوگرمی ال جی مدل WM-۷۲۱NS حدود ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد.


قیمت انواع تلویزیون ۴۳ اینچی
سامانه ۱۲۴ قیمت تلویزیون‌های ۴۳ اینچی تولید داخل را در محدوده سه میلیون و ۵۰۰ هزار تا هفت میلیون تومان اعلام کرده است. بررسی قیمت تلویزیون‌های موجود در بازار نشان می‌دهد عموما تلویزیون‌های ایرانی در همین محدوده قیمت عرضه می‌شوند. برای مثال یکی از پرفروش‌ترین‌ها تلویزیون ۴۳ اینچی جی‌پلاس مدل ۴۳JH۵۱۲N است که در بازار سه میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد. تلویزیون ۴۳JH۴۱۲N محصول دیگری از همین برند است که با قیمت چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود. از جمله دیگر تلویزیون‌های تولید داخل می‌توان به تلویزیون ۴۳ اینچی مجیک تی وی مدل MT۴۳D۱۳۰۰ اشاره کرد که چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قیمت دارد. تلویزیون‌های خارجی در این رده عموما بین ۹ تا ۱۱ میلیون تومان فروخته می‌شوند. مثلا تلویزیون ۴۳ اینچی ال جی مدل ۴۳UK۶۶۰۰۰GI در بازار ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است و پاناسونیک مدل TH-۴۳EX۶۰۰R حدود ۹ میلیون تومان قیمت دارد.

قیمت انواع تلویزیون ۵۵ اینچی
تلویزیون‌های ۵۵ اینچ LED ساخت داخل در سامانه ۱۲۴ بین پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۱۱ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده‌اند. در بازار به سختی می‌توان تلویزیون‌های ایرانی ۵۵ اینچی پیدا کرد. تلویزیون ۵۵ اینچ شهاب مدل SH۱۰۲U۱ از نمونه آن‌ها است که حدود ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد. تلویزیون ۵۵ اینچی غیرهوشمند ایکس‌ویژن مدل ۵۵XT۵۳۰ حدود شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و تلویزیون ۵۵ اینچی مدل ۵۵XTU۷۲۵ از همین برند تقریبا هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است. قیمت تلویزیون‌های خارجی در ابعاد ۵۵ اینچ عموما بالای ۱۶ میلیون تومان است. از جمله این مدل‌ها می‌توان به تلویزیون سامسونگ مدل ۵۵NU۷۹۰۰ اشاره کرد که در همین محدوده قیمت فروخته می‌شود. البته قیمت بعضی مدل‌ها از جمله تلویزیون OLED۵۵C۸GI ال جی به ۴۰ میلیون تومان هم می‌رسد.

قیمت انواع یخچال فریزر
سامانه ۱۲۴ بدترین دسته‌بندی را برای قیمت‌گذاری یخچال فریزر انتخاب کرده است. طوری که در این سامانه خبری از یخچال فریزر بالا پایین و سایدبای‌ساید نیست و فقط یخچال تکی و فریزر تکی ۱۷ فوتی قیمت‌گذاری شده‌اند. قیمت یخچال‌های ایرانی در این سامانه بین پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۱۰ میلیون تومان و قیمت فریزر بین شش میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام شده است. با وجود اینکه سامانه ۱۲۴ صرفا سراغ یخچال و فریزر تکی رفته، باید توجه داشته باشید که اغلب مشتریان بازار لوازم خانگی سراغ مدل‌های بالا پایین برای خرید یخچال فریزر می‌‎روند و صدر فهرست پرفروش‌ترین یخچال فریزر‌ها در اختیار این مدل‌ها است. از جمله آن‌ها می‌توان به یخچال فریزر سیلور مدل سیلور مدل SRF-۱۰۵ اشاره کرد که پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

امرسان مدل BFN۲۲D-M/TP پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و یخچال فریزر کمبی جی پلاس مدل GRF-J۳۰۲ تقریبا هشت میلیون تومان است. از جمله دیگر مدل‌ها می‌توان به یخچال فریزر سینجر مدل SC-۵۰۰S اشاره کرد که در بازار حدود شش میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد. محصولات خارجی در این رده عموما بالای ۱۰ میلیون تومان می‌ارزند. مثلا دیپوینت مدل T۷ در بازار ۱۰ میلیون تومان است. همچنین اگر بخواهید سراغ یخچال فریزر‌های کمبی سامسونگ بروید، باید رقمی حدود ۲۴ میلیون تومان برای یخچال فریزر مدل RT۶۴۰W هزینه کنید.

نظرات بینندگان