arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۶۷۶۳
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۹ - ۳۱ خرداد ۱۳۹۹

نزدن ماسک عامل اصلی افزایش موارد کرونا در فارس است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در محیط‌های عمومی مهمترین علت افزایش شمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در فارس است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در محیط‌های عمومی مهمترین علت افزایش شمار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در فارس است.

مهرزاد لطفی شنبه ۳۱ خرداد در یکصد و سومین جلسه ستاد مدیریت بیماری کووید۱۹ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با تاکید براینکه از ورود افراد فاقد ماسک به ساختمان‌های تحت مدیریت این دانشگاه جلوگیری می‌شود، گفت: متاسفانه اکثر مردم نسبت به رعایت توصیه‌های بهداشتی در خصوص استفاده از ماسک بی توجه هستند.

او با بیان اینکه حضور شهروندان بدون ماسک در اماکن عمومی و مراکز پرتردد و تجمع شهری، حتی خیابان‌ها و فضای آزاد، منجر به افزایش احتمال ابتلا به کروناویروس خواهد شد، گفت: خسته شدن مردم از رعایت اصول بهداشتی در بحران کروناویروس، جان همه را با مخاطره جدی مواجه می‌کند.

لطفی افزایش شمار مبتلایان به کووید۱۹ در استان فارس را طی چند روز اخیر، بی سابقه توصیف و اضافه کرد: این واقعیت منجر به استفاده از تمام ظرفیت درمانی و بیمارستانی استان برای ارائه خدمات به مبتلایان کووید ۱۹ شده است و اگر مردم به بی تفاوتی خود نسبت به رعایت بهداشت و پروتکل‌های بهداشتی ادامه دهند، جامعه با چالش بزرگ بهداشتی و درمانی مواجه می‌شود.

ماسک؛ مهم ترین سد دفاعی ما در برابر کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به نقش ماسک در کاهش موارد ابتلا، گفت: بهترین روش پیشگیری از شیوع این بیماری، استفاده از ماسک هنگام حضور در اماکن مختلف و در خارج از منزل است.

او با تاکید بر ضرورت استفاده از ماسک پیش از خروج از خانه برای ورود به مکان های عمومی و ادارات، عنوان کرد: آمار در فارس رو به افزایش است و همچنان نیازمند همدلی و همکاری مردم و مسوولان استان برای مقابله و قطع زنجیره انتقال این بیماری هستیم.

لطفی با اشاره به اینکه ۲۲۴۳ مورد نمونه آزمایش کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در فارس از افراد مشکوک گرفته شده است، از مردم درخواست کرد که نسبت به لزوم رعایت بهداشت فردی و استفاده از ماسک، با حساسیت مواجه شوند.

به گزارش ایسنا، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز، با هشدار جدی نسبت به افزایش شمار مبتلایان به کووید۱۹ در فارس، مجموع افراد مبتلا به این بیماری از ابتدا تاکنون در فارس را ۹۸۰۰ نفر اعلام کرد.

عبدالرسول همتی با اشاره به فوت ۴ نفر بر اثر ابتلا به کروناویروس در روز ۳۰ خرداد، مجموع افراد فوت شده را از ابتدا تاکنون ۱۳۳ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش موارد ابتلا به کروناویروس، نقاهتگاه ۱۰۰ تختخوابی شیراز مجددا راه اندازی و تعداد مراکز سرپایی در فارس نیز به ۳۹ مرکز افزایش یافته است.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان