arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۵۷۸۰۰
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۲۱ - ۰۴ تير ۱۳۹۹

کدام مناطق تهران بیشترین مبتلایان به کرونا را داشته است؟

فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در شهر تهران گفت: اهالی منطقه چهار تهران بیشترین میزان ابتلا به کرونا را داشته‌اند و منطقه ۲ و ۱۴ در رتبه‌های بعدی قرار دارند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران، در تشریح آخرین وضعیت شهر اظهار کرد: بر اساس مطالعات میدانی و پژوهش‌های انجام شده وزارت بهداشت و معاونت‌های تحقیقات و بهداشت در حدود ۴۰ درصد از مردم در برخی از مناطق مانند گیلان و قم به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و این مطالعه در تهران بر اساس مشاهدات میدانی و میزان سرانه مراجعه به مراکز بهداشتی درمانی و ابتلا و همچنین تعداد فوتی‌ها نسبت به افراد مبتلا بررسی و نتایج دقیق‌تر در هفته آینده اعلام می‌شود.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه بر اساس مطالعات انجام شده در حدود بین ۱۴ تا ۲۰ درصد از مردم ساکن در تهران به بیماری کرونا مبتلا شده یا ناقل کووید ۱۹ هستند گفت: هر چند بر اساس این تحقیق اهالی منطقه چهار تهران بیشترین میزان ابتلا به کرونا را داشتند و منطقه ۲ و ۱۴ در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

زالی تاکید کرد: اگر ما مناطق لواسانات و رودبار را در نظر نگیریم در بین مناطق شهری منطقه ۲۱ و ۲۲ به ترتیب کم‌ترین میزان ابتلا به کرونا در این مدت داشته اند و بر اساس مطالعات انجام یافته بالاترین میزان مرگ و میر در مناطق ۴، ۱۴ و ۲ است.

وی خاطرنشان کرد گفت: بر اساس توافق انجام گرفته با استاندار تهران قرار شده است که افرادی که جزو گروه‌های ۱۶ گانه پرخطر محسوب می‌شوند به صورت دورکاری فعالیت کنند؛ افرادی که سابقه ابتلا به بیماری کرونا دارند، تا دو هفته بعد از بهبودی و رفع علائم بیماری نباید در محل کار خود حاضر شوند.

وی افزود: جلسه شورای اداری استان برگزار شده است و بر اساس آخرین وضعیت تهران از نظر میزان ابتلا به بیماری کرونا پروتکل‌های مصوب اعلام می‌شود.

نظرات بینندگان