arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۱۲۵۹
تاریخ انتشار: ۱۰ : ۱۲ - ۲۲ تير ۱۳۹۹

فیلمی که ۴۰ سال از ساختش می‌گذرد، در آمریکا پرفروش شد!

فیلم «جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می‌زند» محصول (۱۹۸۰) که پس از چند دهه بار دیگر در سینماهای آمریکا اکران شده است در صدر جدول گیشه هفتگی فروش قرار گرفت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فیلم «جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می‌زند» محصول (۱۹۸۰) که پس از چند دهه بار دیگر در سینماهای آمریکا اکران شده است در صدر جدول گیشه هفتگی فروش قرار گرفت.

برای اولین بار از سال ۱۹۹۷ تاکنون فیلم علمی تخیلی «جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می‌زند» که دومین فیلم از سه گانه اصلی «جنگ ستارگان» محسوب می‌شود، در صدر فروش سینماهای آمریکا قرار گرفته و پیش‌بینی می‌شود در سه روز اکران آخر هفته خود به فروشی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار دست یابد.

فیلم‌هایی قدیمی چون «شکارچیان روح» و «پارک ژوراسیک» نیز که در شرایط کنونی عدم اکران فیلم‌های جدید بار دیگر در سینماهای آمریکا به روی پرده رفتند نیز در سه روز اکران اولیه خود نزدیک به نیم میلیون دلار در کمتر ار ۵۰۰ مجموعه سینمایی فروختند.

«جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می‌زند» به نویسندگی و تهیه کنندگی «جورج لوکاس» و به کارگردانی «اروین کرشنر» محصول سال ۱۹۸۰ میلادی، با احتساب فروش حاصل از اکران جدید خود تاکنون ۲۹۰.۴ میلیون دلار در آمریکا فروخته است.

این فیلم در زمان اکران اولیه که از اول می ۱۹۸۰ آغاز شد برای هشت هفته در صدر گیشه فروش سینما حضور داشت و در سال ۱۹۸۲ بار دیگر اکران شد و در سال ۱۹۹۷ نیز «جرج لوکاس» نسخه ای احیاء شده از این فیلم را رونمایی کرد که دو هفته صدرنشین جدول فروش سینمای آمریکا بود.

شیوع ویروس کرونا و توقف تولیدات سینمایی و عدم بازگشایی سینماها با ظرفیت کامل این فرصت را فراهم کرده تا «جنگ ستارگان: امپراتوی ضربه می‌زند» ۲۳ سال پس از اخرین اکران بار دیگر بر پرده سینماهای آمریکا به نمایش گذاشته شود.

در کنار «جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می‌زند»، فیلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه» و انیمیشن برنده اسکار «Inside out» محصول (۲۰۱۵) دو فیلم دیگر پرفروش آخر هفته سینمای آمریکا هستند که همگی از محصولات کمپانی دیزنی محسوب می‌شوند.

سینما-ماشین‌ها همچنان علملکرد بهتری در مقایسه با سینماهای معمول در امریکا دارند و از میان ۱۳۵ سینمای پرفروش آمریکا، اغلب آنها از نوع سینما-ماشین هستند.

در حاضر بیش از ۱۰۰۰ سالن سینمایی در آمریکا فیلم نمایش می‌دهند.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان