arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۱۳۱۷
تاریخ انتشار: ۳۸ : ۱۴ - ۲۲ تير ۱۳۹۹

افزایش ۷۰ درصدی کشفیات فرآورده‌های نفتی و سوختی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: کشفیات فرآورده‌های نفتی و سوختی از ابتدای سال تاکنون ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس امنیت اقتصادی گفت: کشفیات فرآورده‌های نفتی و سوختی از ابتدای سال تاکنون ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

به گزارش  پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی در تشریح عملکرد سه ماهه این پلیس، افزود: ایجاد آرامش برای پلیس امنیت اقتصادی حائز اهمیت است و تلاش ما بر این است که بتوانیم با اقدامات پیشدستانه آرامش ذهنی را برای مردم در کشور ایجاد کنیم.

وی به ایجاد تحولات در جامعه (اقتصادی، سیاسی و اجتماعی) اشاره کرد و گفت: متاسفانه این تحولات در رزق و روزی مردم تاثیرگذار است و آنچه که باعث می شود بیشتر در این فضا فعالیت کنیم، ایجاد احساس رضایت مردم از معیشت و وضعیت اقتصادی است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه در بسیاری از زمینه ها و حوزه ها اقدامات پیشدستانه و تاثیرگذاری انجام داده ایم، تصریح کرد: در حوزه امنیت اقتصادی، مبارزه با قاچاق کالا و جرایمی که امنیت را خدشه دار می کند. از محورهای مهم و اصلی پلیس امنیت اقتصادی است که در این حوزه ها پلیس استقرار کامل دارد؛ همچنین در این راستا از کارشناسان مجرب نیز بهره می بریم.

سردار مقیمی با تاکید بر اینکه اساس کار پلیس امنیت اقتصادی اقدامات پیشگیرانه است، گفت: سعی ما بر این است با پیش بینی و پیشگیری فضایی را ایجاد کنیم تا جرمی تولید نشود که برخورد با محتکران یکی از اقدامات مطلوب این پلیس از اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه احتکار رابطه تنگاتنگی با معیشت مردم دارد، عنوان کرد: از این رو برخورد با محتکران لوازم بهداشتی، دارویی و مواد غذایی از جمله اولویت های این پلیس است.

سردار مقیمی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان دو مرحله طرح مبارزه با احتکار انجام شد و تمام تلاش ما بر این بود در این بازه زمانی از گرانی اقلام مورد نیاز مردم جلوگیری شود که بحمداله نتیجه مطلوبی به دست آوردیم و در سه ماهه سال جاری هیچ گونه گرانی کاذب نداشتیم.

وی در ادامه به اقدامات انجام شده پلیس امنیت اقتصادی در سه ماهه اول سال ۹۹ اشاره کرد و گفت:در این راستا ۵۰۰ خودروی متخلف توقیف و یک هزار و ۷۹۰ پرونده نیز تشکیل شده است.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه یکی از اهداف ما تامین نیازهای مردم بوده و در این راستا قرارگاه ما روزانه به صورت تاکتیکی و عملیاتی کشور را رصد می کنند، عنوان کرد: در بحث تعداد پرونده های تشکیل شده برای احتکار در سه ماهه سال ۹۹ هم ۴۰۰ درصد افزایش عملکرد نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته داشته ایم.

وی ادامه داد: همچنین در سه ماهه سال جاری (تا ۲۱ تیرماه جاری) بالغ بر ۱۵ میلیون و ۳۱۸ هزار انواع ماسک و در بازرسی ها ۱۷۱ میلیون و ۳۱۳ هزار دستکش کشف شده است.

سردار مقیمی ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی بیش از ۲ میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده و مقادیر قابل توجهی ژل و پد الکی کشف و همچنین از ۱۲۷ هزار باب داروخانه و انبار بازرسی و طی این مراحل بالغ بر ۸ هزار انبار و داروخانه متخلف پلمب شده است.

وی به اخلال در نظام اقتصادی اشاره کرد و گفت: در این راستا تعداد پرونده ها کاهش یافته اما از نظر ریالی افزایش داشته که بیشتر تلاش ما بر این بوده پرونده دانه درشت ها را بررسی کنیم.

سردار مقیمی با بیان اینکه در خصوص قاچاق کالا در سال جاری وضع مناسب تری نسبت به سال‌های گذشته داشتیم، افزود: در بحث برخورد با جرائم اقتصادی هم نیازهای روز جامعه و مردم را در نظر می‌گیریم.

وی با اشاره به اینکه امسال در بحث فرار مالیاتی کاهش قابل توجهی داشتیم، به قاچاق خروجی هم اشاره کرد و گفت: امسال قاچاق خروجی به حداقل رسیده و نزدیک به صفر شده است.

مقیمی ادامه داد: در بحث قاچاق دام سبک ۲۴ درصد و دام سنگین نیز ۲۳ درصد کاهش داشتیم و تلاش کردیم حوزه‌های صادرات قانونی را تقویت کنیم.

سردار مقیمی همچنین به اهمیت هوشمندسازی پلیس اشاره کرد و عنوان کرد: در پلیس گمرک در بحث هوشمندسازی پلیس بحمدالله اقدامات مطلوبی انجام شده است.

 

نظرات بینندگان