arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۱۵۳۲
تاریخ انتشار: ۴۹ : ۱۳ - ۲۳ تير ۱۳۹۹

تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کلانتری‌ و پاسگاه‌ها /خدمات انتظامی تعطیل بردار نیست

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه حفظ سلامت مراجعان به کلانتری ها و کارکنان برای پلیس پیشگیری دارای اهمیت است، گفت: پیرو ابلاغیه های ارسالی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کلانتری ها، پاسگاه ها و تحت نظرگاه های کلانتری به صورت میدانی رصد می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه حفظ سلامت مراجعان به کلانتری ها و کارکنان برای پلیس پیشگیری دارای اهمیت است، گفت: پیرو ابلاغیه های ارسالی رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کلانتری ها، پاسگاه ها و تحت نظرگاه های کلانتری به صورت میدانی رصد می شود.

 سردار مهدی معصوم بیگی با اشاره به آغاز موج دوم همه گیری کرونا اظهار داشت: پلیس پیشگیری با توجه به شرایط بحرانی کرونا ویروس، همواره به اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مراکز انتظامی، کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها اهتمام و در راستای حفظ سلامت عمومی کارکنان، مراجعان به کلانتری اعم از ارباب رجوع و متهمان برابر بخشنامه‌های ابلاغی اقدام می کند.

وی کلانتری و پاسگاه را از جمله اماکن پرتردد عنوان کرد و افزود: پذیرش و ارائه خدمات انتظامی و اجتماعی در رده‌های تابعه پلیس پیشگیری تعطیل بردار نیست لذا طی برنامه ریزی انجام شده کارکنان کلانتری‌ها با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی ضمن حفظ سلامت خود و ارباب رجوع از گسترش زنجیره انتقال ویروس جلوگیری می کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا تصریح کرد: تکریم ارباب رجوع در کلانتری ها با پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا همچنان از جمله اولویت های پلیس در این ایام است، لذا به منظور حفظ سلامت کارکنان کلانتری ها از ابتلاء به کرونا ویروس و همچنین رعایت حقوق شهروندی، طی دو مرحله کلانتری های سراسر کشور را به دستگاه راکد فلزیاب مجهز کرده تا با جایگزینی شیوه های الکترونیکی در پایش مراجعان، سلامت توامان کارکنان و مراجعان حفظ شود.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه سلامت متهمان در تحت نظرگاه‌های کلانتری ها با ضد عفونی کردن مستمر محیط و ارائه اقلام بهداشتی به آن ها حفظ می شود، مطرح کرد: چنانچه متهمی بعد از وقت اداری به کلانتری دلالت شود حسب نظر قاضی کشیک تعیین تکلیف شده و حداکثر با رای و نظر مرجع قضائی فقط تا ۲۴ ساعت می توانند در تحت نظرگاه کلانتری باشند که در این مدت نیز ارائه خدمات بهداشتی همچنان شامل حال افراد می شود.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات پلیس پیشگیری برای کنترل و مهار ویروس کرونا در مراکز انتظامی، کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها ادامه دارد، گفت: در راستای کنترل و مهار این ویروس، تمامی مراکز خدمات دهی این پلیس، خودروهای گشت انتظامی و خودروهای حمل متهم به صورت مداوم گندزدایی و ضدعفونی می شود و علاوه بر این ها اقداماتی چون آموزش چهره به چهره کارکنان، تجهیز کارکنان به اقلام بهداشتی، پایش سلامت کارکنان و مراجعان هنگام ورود و خروج و اهداء اقلام بهداشتی قبل از ورود به محیط‌های خدماتی و حذف برخی فرآیندهای آسیب زا را در دستور کار قرار دادیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس رئیس پلیس پیشگیری ناجا گفت: امروز با اطمینان می توان گفت کلانتری ها و پاسگاه ها از نظر بهداشتی، ایمنی و سلامت از امن ترین مراکز پلیس محسوب می شوند چرا که ضمن رعایت بهداشت، کنترل دقیق ترددها، اقدامات پیشگیرانه را با جدیت دنبال می کنیم و در صورت مواجهه با کوچکترین موضوعی که ایجاد نگرانی برای مردم و کارکنان نماید در اسرع وقت برابر پروتکل‌های اعلام شده اقدام به رفع خطر می کنیم.

سردار معصوم بیگی در پایان با تاکید به توجه جدی بر رعایت استفاده از ماسک در مجامع عمومی توصیه کرد: مردم همگام و همراه با مسئولان با رعایت پروتکل های بهداشتی یاری رسان خادمان سلامت، نظم و امنیت برای ارائه بهترین و بیشترین خدمات در این حوزه باشند.

نظرات بینندگان