arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۱۵۶۴
تاریخ انتشار: ۵۰ : ۱۴ - ۲۳ تير ۱۳۹۹

نظرسنجی گالوپ: ترامپ در ردیف بدترین رئیسان جمهوری آمریکا

شبکه خبری سی‌ان‌ان با استناد به نتایج یک نظرسنجی درباره کاهش محبوبیت دونالد ترامپ نوشت: مورخان در پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ، او را در ردیف بدترین رئیسان جمهوری آمریکا قرار خواهند داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شبکه خبری سی‌ان‌ان با استناد به نتایج یک نظرسنجی درباره کاهش محبوبیت دونالد ترامپ نوشت: مورخان در پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ، او را در ردیف بدترین رئیسان جمهوری آمریکا قرار خواهند داد.

سی ان ان روز دوشنبه نوشت: ترامپ اگر در انتخابات نوامبر (آبان) بازنده شود، فقط نباید نگران باخت خود در مقابل بایدن باشد. بلکه او باید نگران این حقیقت نیز باشد که در کتاب های تاریخ، حتی اگر بدترین رئیس جمهور نباشد احتمالا از او به عنوان رئیس جمهوری که از نظر رتبه بندی پایین تر از یک رئیس جمهوری متوسط در آمریکا است، یاد خواهد شد

نتایج نظرسنجی اخیر موسسه گالوپ نشان می دهد که محبوبیت ترامپ به ۳۸ درصد کاهش یافته و او نزد ۵۷ درصد آمریکایی ها محبوبیتی ندارد.

میانگین نظرسنجی های مشابه نیز مقبولیت ترامپ را حدود ۴۰ درصد برآورد می کنند و این در حالیست که بالای ۵۵ درصد عملکرد او پذیرفته نیست.

براساس گزارش سی ان ان که با استفاده از داده ها و نتیجه نظرسنجی موسسه گالوپ تنظیم شده، نرخ محبوبیت ترامپ بهتر نخواهد شد و او در نظرسنجی ها همچنان با فاصله دو رقمی از جو بایدن معاون رئیس جمهوری پیشین آمریکا عقب است.

ترامپ ممکن است برای دور دوم در انتخابات پیروز شود اما مسیر روشنی در پیش روی او قرار ندارد. اگر ترامپ در انتخابات نوامبر (آبان) بازنده شود، فقط نباید نگران باخت خود در مقابل بایدن باشد. بلکه او باید نگران این حقیقت نیز باشد که در کتاب های تاریخ، حتی اگر بدترین رئیس جمهور نباشد احتمالا از او به عنوان رئیس جمهوری که از نظر رتبه بندی پایین تر از یک رئیس جمهوری متوسط در آمریکا است، یاد خواهد شد.

تاریخ نویسان آمریکایی در ارزیابی خود افرادی همچون جورج واشنگتن و آبراهام لینکولن را در جدول ارزیابی عملکرد روسای جمهوری صدرنشین اعلام کرده اند. رونالدریگان در جایگاه متوسط رو به بالا است. افرادی همچون جیمز بیوکنن پانزدهمین و آندرو جانسون هفدهمین رئیس جمهور در جایگاه نزدیک به پایین این فهرست قرار دارند که به عنوان بازنده به عنوان رئیس جمهوری ارزیابی می شوند.

بزرگترین فاکتور جداکننده آن دسته از روسای جمهوری آمریکا که در این فهرست در جایگاه بالایی قرار دارند با آنهایی که از این رتبه محروم هستند پیروزی آنها در دور دوم است.

سی ان ان پیش بینی کرد اگر ترامپ در دور دوم بازنده شود رتبه او احتمالا به زیر میانگین سقوط خواهد کرد.

نظرسنجی های APSA و کالج سیِنا )‌Siena) پیش بینی کردند که ترامپ در جدول رده بندی رئیسان جمهوری آمریکا در رتبه چهل و سوم قرار بگیرد که بسیار به بیوکنن در جایگاهی نزدیک به پایین این فهرست نزدیک است.

سی ان ان نتیجه گرفت: تاریخ نویسان احتمالا در پایان اولین دور ریاست جمهوری ترامپ عملکرد او را تقریبا منفی ارزیابی خواهند کرد و تنها شانس او برای بهبود این وضعیت پیروزی در دور دوم است که به نظر بعید می رسد.

نظرات بینندگان