arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۱۹۵۹
تاریخ انتشار: ۱۲ : ۱۱ - ۲۵ تير ۱۳۹۹

روحانی: آزمون مهمی پیش روی اروپایی‌هاست / ایران منزوی نیست

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور در جلسه ی هیئت دولت با اشاره به پنجمین سالگرد امضای برجام، گفت: بر خلاف میل آمریکایی‌ها ایران نه منزوی شده است و نه منزوی می‌شود. ایران منزوی نیست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

رئیس جمهور گفت: بر خلاف میل آمریکایی‌ها ایران نه منزوی شده است و نه منزوی می‌شود. ایران منزوی نیست.

 

به گزارش انتخاب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز در جلسه هیئت دولت طی سخنانی با اشاره به پنجمین سالگرد امضای توافق برجام اظهار داشت: برجام نشان داد تبلیغاتی که علیه ایران به راه انداخته بودند بی اساس و بی اعتبار بوده است. موضوع دیگر این است که آنها سکویی درست کرده بودند که با این سکو همواره بتوانند امنیت ملی ایران را در خطر قرار دهند و آن فصل 7 منشور سازمان ملل متحد و قطعنامه‌های شورای امنیت بود و ما این سکو را تخریب کردیم که دشمنان ایران آماده کرده بودند تا از آن سکو استفاده کنند علیه امنیت ملی ایران.

وی افزود: هیچ کس در حوادث بعدی و مسائل امروز و فردا ایران را نمی‌تواند سرزنش کند ایران در چارچوب معیارهای حقوق بین الملل معیارهای سیاسی و عرف بین‌الملل حرکت کرده و اگر دیگران تخلفی انجام داده‌اند این به معنای آن نیست که ایران در این ماجرا مقصر است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: آزمون مهمی پیش رو داریم و آن حفظ یکی از دستاوردهای برجام است که با دقت آن را تحت نظر قرار دادیم و کشورهای 4 بعلاوه یک باید بدانند که امروز بحث منافع ایران و یا روابط ایران با آنها و یا رابطه ایران با کشورهای منطقه تنها مطرح نیست امروز بحث حفظ حقوق بین الملل بحث چندجانبه گرایی بحث ارزش توافقات بین المللی است اگر امروز با دقت عمل نکنند و بخواهند تحت تأثیر آمریکا قرار بگیرند ضربه اساسی به حقوق بین الملل مقررات بین الملل و به چندجانبه‌گرایی می‌زنند و این به ضرر همه است.

روحانی گفت:‌بر خلاف میل آمریکایی‌ها ایران نه منزوی شده است و نه منزوی می‌شود. ایران منزوی نیست.

این خبر تکمیل می‌شود.

نظرات بینندگان