arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۲۳۳۵
تاریخ انتشار: ۳۶ : ۲۲ - ۲۶ تير ۱۳۹۹

افزایش ظرفیت تولید ایران خودرو کرمانشاه به سالانه ۶۳ هزار دستگاه خودرو

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
استاندار کرمانشاه با اعلام تخصیص ۱۱ میلیارد تومان از کمک های فنی و اعتباری استان، به ایران خودرو کرمانشاه گفت: درحال حاضر تولید سالانه ایران خودرو کرمانشاه ۳۰ هزار دستگاه است که به ۶۳ هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.

به گزارش ایکوپرس؛ هوشنگ بازوند امروز پنج‌شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان کرمانشاه با حضور مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، گفت: امروز روز خوبی برای استان کرمانشاه در حوزه صنعت خودرو است که با توجه به نام گذاری امسال به نام جهش تولید، امیدواریم جلسه امروز منجربه جهش تولید در حوزه صنعت خودرو و اشتغالزایی جوانان استان شود.

وی افزود: راه اندازی ایران خودرو کرمانشاه براساس مصوبه سفر مقام معظم رهبری به این استان بوده که تاکنون یک سوم آن مصوبه اجرایی شده که با توجه به شرایط کشور جای تشکر دارد.

بازوند با بیان اینکه این مصوبه در دولت تدبیر و امید نهایی و اجرایی شده بر اجرای کامل آن تا پایان دولت دوازدهم تاکید کرد و ادامه داد: از مدیرعامل محترم ایران خودرو انتظار داریم که توجه ویژه ای به اجرای کامل این طرح داشته باشند.

وی تصریح کرد: ‌طرح توسعه، تکمیل و اجرای مصوبه این پروژه می تواند به استان کرمانشاه در زمینه اشتغال کمک کند. درحال حاضر تولید سالانه ایران خودرو کرمانشاه ۳۰ هزار دستگاه است که با مساعدت ایران خودرو مقرر شد به ۶۳ هزار دستگاه افزایش یافته و در شهریور سال آینده به سالانه ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو برسد.

وی بر تامین منابع مالی از محل مشارکت بانک ها برای رسیدن به اهداف پروژه و تحقق ظرفیت اسمی در سال جهش تولید تاکید کرد و گفت:‌ با تشکیل کنسرسیوم و با حمایت وزیر اقتصاد می توانیم منابع مورد نیاز صنعت ایران خودرو کرمانشاه که سه هزار میلیارد تومان است را تامین کنیم.

با توجه به اهمیت این پروژه ۱۱ میلیارد تومان از ۵۰ میلیارد تومان کمک های فنی و اعتباری استان را به آن اختصاص داده ایم.  وی از اجرای پروژه تعریض جاده دسترسی به پروژه ایران خودرو خبر داد و گفت:‌ برای اجرای این پروژه نیز ۵ تا ۶ میلیارد تومان بودجه اختصاص می دهیم. معافیت های مالیاتی نیز با حمایت وزیر اقتصاد و رایزنی های با نمایندگان استان دنبال خواهد شد.
نظرات بینندگان