arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۵۶۲۳۳۹
تاریخ انتشار: ۵۷ : ۲۲ - ۲۶ تير ۱۳۹۹

صعود خادم الشریعه به نیمه نهایی مسابقات شطرنج آنلاین

بانوی شطرنج باز ایران با پیروزی مقابل حریف اوکراینی موفق شد به نیمه نهایی مسابقات آنلاین شطرنج صعود کند. با توجه به شیوع کرونا و لغو اکثر رقابت‌های ورزشی، رشته شطرنج از جمله ورزش‌هایی بود که در اوایل کار با وجود لغو شدن بازی‌ها به صورت آنلاین رقابت‌های خود را ادامه داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

بانوی شطرنج باز ایران با پیروزی مقابل حریف اوکراینی موفق شد به نیمه نهایی مسابقات آنلاین شطرنج صعود کند.

به گزارش ایسنا، با توجه به شیوع کرونا و لغو اکثر رقابت‌های ورزشی، رشته شطرنج از جمله ورزش‌هایی بود که در اوایل کار با وجود لغو شدن بازی‌ها به صورت آنلاین رقابت‌های خود را ادامه داد.

سارا سادات خادم‌الشریعه، بانوی شطرنج‌باز ایران که مدتی است در مسابقات رسمی حضور نداشته، تصمیم گرفت در رقابت‌های شطرنج آنلاین سرعتی بانوان شرکت کند.

در مرحله چهارم این مسابقات بانوی شطرنج‌باز ایران در دور اول به مصاف ایرینا کروش آمریکایی رفت که موفق شد با نتیجه قاطع هشت بر سه این شطرنج باز آمریکایی را شکست دهد. او در دور دوم مقابل آنا موزیچوک از اوکراین قرار گرفت. خادم الشریعه در این مسابقه موفق شد حریفش را با نتیجه هفت و نیم بر سه و نیم شکست دهد و به مرحله بعد این مسابقات صعود کند.

حریف امشب خادم الشریعه در سال ۲۰۱۶ موفق شده بود قهرمان مسابقات شطرنج سریع زنان جهان شود.

بانوی شطرنج باز ایران در نیمه نهایی این مسابقات به مصاف الکساندرا کاستنیوک روسی که در کارنامه اش قهرمانی جهان دارد، خواهد رفت.

مسابقات جایزه بزرگ شطرنج سرعتی بانوان فیده با حضور چهره‌های برتر در حال پیگیری است. نفر اول بانوان جهان هم در این مسابقات حضور دارد و موفق شده که به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

این مسابقات آنلاین در چهارمین مرحله خود پیگیری می شوند و در این دور ۱۶ بازیکن به صورت حذفی بازی کردند. بانوی شطرنج باز ایران در مرحله دوم و سوم این رقابت ها به مقام چهارمی بسنده کرده بود.

نظرات بینندگان